українська російська англійська
Володимир Кістіон: Наше короткострокове завдання - до 2020 року суттєво наростити власний видобуток газу та збільшити питому вагу "зеленої" енергетики
16.06.2017 | 15:48
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Уряд поставив собі досить амбітне завдання – до 2020 року Україна має стати енергонезалежною. Системно й відповідально рухаючись в цьому напрямі, виокремлено три етапи розвитку української енергетики з чіткими послідовними цілями. Вони сформульовані в Енергетичній стратегії України до 2035 року, яка буде винесена на затвердження урядовців через два-три тижні.

Про це Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон розповів Директору Євразійського центру Атлантичної Ради Джону Гербсту в ході бесіди, що сьогодні відбулася в Будинку Уряду України.

«Основа Енергетичної стратегії України-2035 – енергетична безпека країни, комплексний розвиток енергетики з урахуванням екологічних вимог, забезпечення інтеграції електричного та газового секторів України до ринку європейських країн, збільшення долі «зеленої» енергії, все більшої відмови від викопних видів палива. Наше короткострокове завдання – до 2020 року суттєво наростити власний видобуток газу та збільшити питому вагу альтернативних джерел енергії до 11%», - зазначив В.Кістіон.

За його словами, в України вже є помітні позитивні зрушення: прийнято Концепцію розвитку газовидобувної галузі, у парламенті знаходяться законопроекти, якими пропонується знизити рентну ставку для газу, видобутого з нових свердловин, спростити процедури відведення земельних ділянок для здійснення геологорозвідувальних робіт.

«Ми працюємо над запровадженням прозорих й зрозумілих умов роботи в нафтогазовій сфері, без затягування реалізації проектів в часі, як для українського бізнесу, так і закордонного - щоб усі працювали у рівних умовах на благо України. Бо наше завдання не лише забезпечувати себе повністю власними енергоресурсами, але й стати експортером нафти і газу в Європу. А без новітніх технологій, якими володіють передові міжнародні компанії, та інвестицій, поставлених нами цілей швидко не досягнути», - наголосив Віце-прем’єр-міністр.

У свою чергу Директор Євразійського центру Атлантичної Ради, екс-посол США в Україні Джон Гербст відзначив великий потенціал України як в традиційній, так і альтернативній енергетиці й висловив зацікавленість іноземних інвесторів, зокрема американських, працювати в нашій державі.

 

версія для друку