українська російська англійська
Відбулось четверте засідання Координаційного комітету проекту "Українсько-Данський Енергетичний Центр"
16.06.2017 | 17:16
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

16 червня 2017 року у приміщенні Міністерства енергетики та вугільної промисловості України відбулось четверте засідання Координаційного комітету проекту під головуванням Міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика.

Міністр наголосив, що протягом року співпраця в рамках Українсько-Данського енергетичного центру була плідною, зокрема щодо забезпечення підготовки Національного енергетичного балансу України за 2014 та 2015 роки, відповідно до форм Міжнародного енергетичного агентства, підтримки підготовки Нової енергетичної стратегії України до 2035 року, розробки системи моніторингу енергоефективності та інструментів для балансування відновлюваних джерел енергії.

Ігор Насалик зазначив, що досвід Данії щодо енергоефективності, диверсифікації енергоресурсів та використання відновлюваних джерел енергії, як стратегічних  заходів в енергетичному секторі, є цінним та важливим для України, особливо в контексті виконання Україною поставлених  в Енергетичній стратегії цілей досягти 11% електричної енергії з відновлювальних джерел в енергетичному балансі до 2020 року.

Міністр дав високу оцінку підтримці України Королівством Данія в рамках наступного етапу Данської програми сусідства на 2017-2021 роки. Зазначивши, що Голова Українсько-Данського Енергетичного Центру Ольга Буславець вже провела низку зустрічей з представниками Міністерства закордонних справ Данії, Енергетичного Агентства Данії та обговорила основні напрямки роботи другої фази Проекту. Міністр виокремив основні  перспективні напрямки подальшої урядової співпраці, а саме підтримку реалізації Енергетичної стратегії до 2035 року, імплементації «Закону про ринок електричної енергії», в частині розробки основних засад для запровадження економічної конкуренції на ринку електричної енергії, впровадження проектів з використання акумуляторних батарей для добового регулювання потужності в енергосистемі, допомогу данських експертів у формуванні прогнозного довгострокового енергетичного балансу.

Надзвичайний та повноважний посол Королівства Данія в Україні Рубен Медсен повідомив, що буде Співголовою Координаційного Комітету Проекту та підтримав пропозиції української сторони щодо співпраці, привітав прогрес діяльності «Українсько-Данського Енергетичного Центру» та запевнив у намірах щодо розширення взаємовигідного співробітництва.

У ході засідання Головою УДЕЦ Ольгою Буславець були розглянуті питання стану реалізації Проекту, виконання робочого плану та основних завдань другої фази Проекту з 2018 року.

Члени Координаційного Комітету відзначили значний прогрес у виконанні робочого плану та завдань проекту та домовились провести підсумкове засідання Координаційного Комітету Проекту в грудні 2017 року.

 

версія для друку