українська російська англійська
Держенергоефективності: Вітропарк з українськими вітроустановками в Казахстані - свідчення розвитку вітчизняного бізнесу
17.06.2017 | 12:20
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

16 червня у складі офіційної делегації України до Казахстану Голова Держенергоефективності Сергій Савчук ознайомився з роботою першої черги вітропарку «Ерейментау» загальною потужністю 45 МВт. Його особливість – це 22 вітроустановки українського виробництва, а саме – компанії «Fuhrländer Віндтехнолоджі» (м. Краматорськ).

«Цей проект символізує ефективність і результативність спільної діяльності підприємств Казахстану, України та Німеччини у вітроенергетиці»,  – підкреслив Голова Агентства.

Сьогодні ВЕС генерує 170 млн кВт*год. У планах – розширити вітропарк та збільшити його потужність до 300 МВт.  За оцінками експертів, у 2022 році  ВЕС такого масштабу вироблятиме 1 млрд кВт*год.

«Наше завдання – сприяти поширенню таких інвестиційних проектів за участю українського бізнесу. Ми докладемо максимум зусиль, щоб до проекту з розширення вітропарку долучилися українські виробники», - прокоментував Сергій Савчук та окреслив останні законодавчі зміни у відновлюваній енергетиці, а також міжнародну співпрацю.

Візит до вітропарку відбувся також за участю заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції  Наталії Бойко, народного депутата України, першого заступника голови Комітету ВРУ з питань промислової політики та підприємництва Максима Єфімова, президента Торгово-промислової палати України Геннадія Чижикова, президента Всеукраїнської енергетичної асамблеї Івана Плачкова.

 

версія для друку