українська російська англійська
З початку року піротехніки ДСНС України вилучили та знищили понад 29 тисяч вибухонебезпечних предметів
20.06.2017 | 09:54
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів часів минулих війн. Лише впродовж минулої доби здійснено 110 виїздів, під час яких виявлено 671 боєприпас, у тому числі 7 авіаційних бомб.

Загалом, з початку року піротехнічні підрозділи ДСНС вилучили та знищили 29 тис. 358 вибухонебезпечних предметів, у тому числі 121 авіаційну бомбу.

Так, цього тижня у лісі поблизу с. Валя Кузьмин Чернівецької області під час збирання грибів місцевий мешканець виявив підозрілий предмет, ззовні схожий на боєприпас. Фахівці групи піротехнічних робіт ДСНС, які прибули на місце події, ідентифікували знахідку як артилерійський снаряд калібром 76 мм часів Першої світової війни. Рятувальники вилучили небезпечний предмет та знищили у спеціально відведеному місці.

Також на Вінниччині 18 червня до Служби порятунку надійшло повідомлення про те, що біля смт Вороновиця під час земельних робіт громадяни виявили застарілий боєприпас. Обстеживши прилеглу територію, фахівці піротехнічних робіт виявили ще один не розірваний боєприпас - артилерійський снаряд калібром 152 мм. Усі небезпечні знахідки були вилучені та знищені у спеціально відведених місцях.

Крім того, тривають роботи щодо розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей.

Зокрема, на Луганщині впродовж 19 червня піротехнічними розрахунками ДСНС було перевірено 2,96 га місцевості у м. Сватово, Новоайдарському, Попаснянському, Біловодському районах, де виявлено та вилучено 742 одиниці вибухонебезпечних предметів. А саме: 84 артилерійських снаряди, 5 мінометних мін, 19 ручних гранат, 4 одиниці інженерних боєприпасів, 274 одиниці підривників, 292 одиниці набоїв та 64 одиниці інших вибухонебезпечних предметів.

У цей же день піротехнічні підрозділи Донеччини на території м. Лиман вилучили та знищили 1 мінометну міну калібром 82 мм, у Слов’янському районі – 1 мінометну міну калібром 82 мм, та у Бахмутському районі – 43 мінометні міни калібром 120 мм.

Тож з метою попередження нещасних випадків серед населення в разі виявлення вибухонебезпечних предметів Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними або невідомими предметами!

Категорично забороняється:

∙                торкатися підозрілого предмету або пересувати його;

∙                заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;

∙                здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання;

∙                намагатися самостійно знешкоджувати знахідку.

Пам'ятайте, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102» та ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати знайдені боєприпаси.

 

версія для друку