українська російська англійська
Геннадій Зубко назвав чотири параметри ефективної громади
20.06.2017 | 13:03
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

«Ми запровадили чотири основні параметри ефективності та спроможності об’єднаних громад», - наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко під час виступу на панельній дискусії щодо результатів реформи децентралізації.

За його словами, першим параметром є загальний рейтинг областей за формуванням спроможних територіальних громад. «Для нас важлива не тільки кількість громад, але і їхня спроможність здійснювати повноваження, брати на себе відповідальність, забезпечувати якість життя громадян», - зазначив він.

Другим параметром, на його думку, є кількість ОТГ, що дозволяє визначити якісний рівень реформи децентралізації на території кожної області. «Третій параметр – площа об’єднаної громади. Масштабніша територія дозволяє реалізувати більшу кількість інфраструктурних об’єктів. Від цього залежить перспектива громади щодо залучення інвестицій і загалом – її конкурентоздатність. Четвертий критерій – це кількість людей, які об’єднуються в ОТГ. Ми зацікавлені у більшій кількості громад, які входять у нову ОТГ», - зауважив Геннадій Зубко.

Він зазначив, що прийнятий Закон про добровільне приєднання дає можливість чинним ОТГ приєднувати до себе нові громади і таким чином збільшувати територію і кількість населення, а відтак – власну спроможність надавати якісні послуги.

За словами Геннадія Зубка, окрім згаданих параметрів, запроваджується фінансовий моніторинг спроможності ОТГ. «Перший показник – обсяги у бюджеті громади власних ресурсів на одного мешканця. Він дозволяє бачити перспективу доходів за рахунок обліку землі, нерухомості, акцизного податку. Це вказує на ефективність управлінських рішень на місцях. Другий показник – залежність громади від фінансування із держбюджету, рівень її економічної самодостатності. І третій – це витрати громади на управлінський персонал. Ефективність влади визначається якістю життя у громаді. Якщо зростають доходи на управлінський персонал, мають зростати і видатки на інфраструктурний розвиток», - зазначив Геннадій Зубко.

За його словами, на підставі фінансових показників будуть складатися моніторинги ефективності ОТГ. «Це дасть можливість визначити потреби у залученні інвестицій та трудових ресурсів, управлінські рішення щодо охорони здоров’я, планування територій, розвитку адміністративних послуг. Такий моніторинг допоможе ОТГ правильно оцінити соціально-економічні перспективи розвитку своєї громади», - наголосив Геннадій Зубко.

 

версія для друку