українська російська англійська
Визначено області-лідери за формуванням спроможних територіальних громад
20.06.2017 | 17:46
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Хмельницька, Житомирська, Чернігівська, Запорізька та Дніпропетровська області очолили загальний Рейтинг областей за формуванням спроможних територіальних громад.

Рейтинг було складено Мінрегіоном за чотирма параметрами моніторингу:

- кількість об’єднаних територіальних громад;

- площа об'єднаних територіальних громад;

- територіальні громади, що об'єдналися;

- кількість ОТГ, з чисельністю менше 5000 осіб.

«Ми запровадили чотири основні параметри ефективності та спроможності об’єднаних громад. Для нас важлива не тільки кількість громад, але і їхня спроможність здійснювати повноваження, брати на себе відповідальність, забезпечувати якість життя громадян», — зауважив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, презентуючи Рейтинг під час панельної дискусії щодо результатів реформи децентралізації.

За його словами, крім згаданих параметрів, також запроваджується фінансовий моніторинг спроможності ОТГ. «Перший показник – обсяги у бюджеті громади власних ресурсів на одного мешканця. Він дозволяє бачити перспективу доходів за рахунок обліку землі, нерухомості, акцизного податку. Це вказує на ефективність управлінських рішень на місцях. Другий показник – залежність громади від фінансування із держбюджету, рівень її економічної самодостатності. І третій – це витрати громади на управлінський персонал», - зазначив Геннадій Зубко.

На підставі фінансових показників будуть складатися моніторинги ефективності ОТГ.

 

версія для друку