українська російська англійська
До П'ятого Саміту Східного партнерства Україна готує пропозиції щодо реалізації конкретних проектів, - Іванна Климпуш-Цинцадзе
20.06.2017 | 19:19
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Триває підготовка до П’ятого Саміту Східного партнерства, який відбудеться в листопаді цього року в Брюсселі. Саміт має підсумувати основні досягнення та окреслити конкретні проекти подальшого співробітництва, які б відповідали на виклики, що стоять наразі перед країнами Східного партнерства. Про це повідомила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі з представниками регіональних ЗМІ.

На питання про подальші цілі Східного партнерства для України з огляду на те, що фактично всі задачі, які було поставлено (зокрема, зона вільної торгівлі та безвізовий режим з ЄС), вже виконані, Віце-прем’єр-міністр відповіла: «Ми зараз зосереджуємося в своїх пропозиціях на конкретних проектах, зокрема, інфраструктурних. Ми вважаємо, що їхня реалізація буде кроком  для того, щоб використати можливості Східного партнерства як інтеграційного інструменту».

Іванна Климпуш-Цинцадзе додала, що з 2015 року триває дискусія про те, що має відбуватися різношвидкісний рух на зближення країн, які мають угоди про асоціацію та ЗВТ (зокрема, Молдова, Грузія та Україна)  з країнами ЄС, але разом з тим в рамках Східного партнерства повинна створюватись максимальна кількість зв’язків, які можуть допомогти економікам і суспільствам цих країн просуватися вперед до євроінтеграції.

 

версія для друку