українська російська англійська
Держатомрегулювання бере участь у міжнародному тренуванні МАГАТЕ за сценарієм умовної важкої аварії на АЕС Пакш (Угорщина)
21.06.2017 | 09:33
ДЕРЖАВНА ІНСПЕКЦІЯ ЯДЕРНОГО РЕГУЛЮВАННЯ УКРАЇНИ

21-22 червня 2017 року Державна інспекція ядерного регулювання України бере участь у міжнародному тренуванні МАГАТЕ формату ConvEx-3 за сценарієм умовної важкої аварії на АЕС Пакш (Угорщина).

Тренування формату ConvEx-3 проводяться раз на 3-5 років з метою тестування та перевірки функціонування міжнародної системи аварійної готовності.

Участь держав-членів МАГАТЕ у ConvEx-3 надає можливість виявити недоліки в національних та міжнародних системах реагування на надзвичайні ситуації й в подальшому ліквідувати їх.

У рамках тренування всі вправи з інформаційного обміну та процедур реагування є симуляцією і не несуть жодних ризиків для населення, навколишнього середовища,  майна, установок та суспільної безпеки.

Участь у ConvEx-3 беруть 82 держави-члени та 11 міжнародних організацій. Особливістю тренування є те, що дії за умовним сценарієм відбуватимуться у реальному часі, а прогноз розвитку ситуації та оцінка потенційного впливу будуть розраховуватись за фактичними погодними умовами на час виконання вправ.

У подальшому МАГАТЕ використовуватиме ці навчання для оцінки узгодженості дій держав, спрямованих на реагування, ідентифікацію найкращих практик, а також сфер, що потребують вдосконалення.

Для забезпечення участі у тренуванні Держатомрегулювання активізує свій Інформаційно-кризовий центр. Фахівці центру здійснюватимуть перевірку процедур обміну інформацією із Державною службою України з надзвичайних ситуацій, іншими центральними органами виконавчої влади та організаціями, які мають функції та обов’язки з реагування на ядерну та радіаційні аварії в рамках Єдиної державної системи цивільного захисту.

Крім перевірки процедур обміну інформацією на національному та міжнародному рівнях, відпрацьовуватимуться також механізми координації оцінки та прогнозування, у тому числі із застосуванням автоматизованої системи підтримки прийняття рішень РОДОС, а також оперативність підготовки публічної інформації за результатами прогнозної оцінки.

Офіційне повідомлення МАГАТЕ про тренування  розміщено тут.

 

 

версія для друку