українська російська англійська
Мирослав Продан: 95% платників добровільно сплачують податки
21.06.2017 | 11:14
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

Державна фіскальна служба України фіксує досить високий рівень сумлінності платників податків протягом останнього часу. Так, 95% платників добровільно декларують та сплачують свої податки. Про це заявив в. о. Голови ДФС Мирослав Продан під час засідання Ради з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності при ДФС, яке відбулось 20 червня.

«Протягом 2017 року відзначається тенденція до щомісячного перевиконання, порівняно з відповідним періодом минулого року, показників збору з надходжень до загального фонду державного бюджету. Так, у І півріччі очікуються надходження у розмірі 355,1 млрд грн, що на 27,7%, або на 77,1 млрд грн перевищує відповідний показник минулого року», – розповів Мирослав Продан.

За його словами, такої динаміки вдалося досягти завдяки сумлінності платників та змінам в адмініструванні податків. Важливою новацією цього року, яка схвально сприйнята та позитивно оцінена бізнесом, стало впровадження електронного реєстру відшкодування ПДВ.

«Завдяки прозорості процесу відшкодування практично зникли всі спірні моменти. Майже всі суми відшкодовуються за результатами камеральної перевірки протягом 30 днів. Зокрема, у травні, при заявлених до відшкодування 9,8 млрд грн, платникам оперативно було повернуто 9,3 млрд грн. Це переконливо свідчить про те, що проблему відшкодування ПДВ ми нарешті зняли», – підкреслив очільник ДФС.

На черзі, як підкреслив Мирослав Продан, вирішення питання з повернення переплат минулих періодів з податку на прибуток та невідшкодованих залишків ПДВ.

Відзначив керівник фіскальної служби і позитивну тенденцію зростання сплати податку на прибуток. У І кварталі цього року платниками було задекларовано 20,2 млрд грн податку, що на 6,4 млрд грн перевищує показник І кварталу 2016 року.

«Якщо така динаміка сплати податку на прибуток зберігатиметься і надалі ми зможемо повернути всі переплачені платниками кошти за минулі періоди», – наголосив Мирослав Продан.

Розповів очільник ДФС і про пріоритетні плани фіскальної служби на найближчий час. Так, фахівці служби активно працюють над впровадженням в Електронному кабінеті платника всіх електронних сервісів, які надаються ДФС, що дозволить розширити можливості платників в отриманні інформації. У пріоритетах також підтримання формату електронного відшкодування ПДВ та системи управління ризиками при адмініструванні цього податку, яка з 1 липня вже працюватиме у штатному режимі.

Крім того, учасники засідання обговорили пропозиції щодо внесення змін до Податкового кодексу.

«Ми зацікавлені у конструктивній співпраці з бізнесом та відкриті до діалогу. Переконаний, що Інвестиційна рада може стати тим консультативним та переговорним майданчиком з правом дорадчого голосу, де ми з вами зможемо спільно ініціювати зміни у законодавстві, знаходити виважені рішення та консолідовані позиції з подальшим їх донесенням до нормотворців», – зазначив Мирослав Продан.

Учасники Інвестради домовилися про подальшу системну роботу. Так, зокрема, наступне засідання було вирішено присвятити обговоренню змін до податкового законодавства у контексті прийняття бюджетного кодексу на 2018 рік.

 

 

версія для друку