українська російська англійська
Остап Семерак: Уряд схвалив зміни до Загальнодержавної програми зняття з експлуатації ЧАЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему
21.06.2017 | 15:30
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак впевнений, що прийняття законопроекту дозволить не тільки затвердити єдиний документ, який координуватиме зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему, а й сприятиме створенню умов для захисту наступних поколінь від дії іонізуючого випромінювання та радіоактивних речовин. Про це він сказав під час сьогоднішнього засідання Уряду України.

Міністр пояснив, що термін виконання першочергових заходів щодо зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему, запланованих на 2009-2012 роки згідно із Законом України від 15 січня 2009 р. № 886-VI «Про Загальнодержавну програму зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему» вичерпано.

«Процес зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему є досить тривалим і відбуватиметься протягом кількох десятиліть. Саме тому для забезпечення безумовного виконання  запланованих робіт до 2065 року і бюджетного фінансування цієї діяльності до 2020 року необхідно внести зміни до Загальнодержавної програми зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему», - сказав Остап Семерак.

Міністр розповів, що Загальнодержавна програма визначає основні етапи  заходів, які необхідно виконати до 2020 року включно. Так, в 2015 року розпочато виконання  етапу остаточного закриття та консервації, що планується завершити у 2028 році.

За словами Остапа Семерака, прийняття ЗУ «Про внесення змін до Загальнодержавної програми зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему» дасть можливість у 2017-2020 роках виконати основні заходи.

Зокрема:

∙                розпочати роботи з консервації блоків 1, 2, 3;

∙                ввести в експлуатацію СВЯП-2 і розпочати роботи з перевезення відпрацьованого ядерного палива зі СВЯП-1;

∙                вивести з експлуатації водойму-охолоджувач;

∙                завершити демонтаж машинного залу першої черги ЧАЕС;

∙                завершити будівництво НБК;

∙                створити умови безпечного зберігання пошкодженого ядерного палива та  інші роботи.

Остап Семерак також наголосив, що виконання у визначені строки заходів, передбачених Загальнодержавною програмою, можливе у разі їх достатнього фінансування.

«Вкотре повторю. Шлях перетворення зони відчуження на екологічно безпечну систему безповоротний. Недофінансування запланованих заходів призведе до збільшення тривалості етапу остаточного закриття і консервації та, як наслідок, до необхідності виділення додаткових коштів на подальшу підтримку блоків Чорнобильської АЕС і об’єкта «Укриття» у безпечному стані»,- сказав Остап Семерак.

 

версія для друку