українська російська англійська
Юрій Стець: На розвиток НСТУ Японія надала близько 400 млн єн ($4 млн), зокрема, близько $1,3 млн на закупівлю обладнання
21.06.2017 | 17:59
МІНІСТЕРСТВО ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

21 червня в ІА «Укрінформ» відбулася прес-конференція «Технічна співпраця між Японією та Україною в рамках Проекту розвитку потенціалу Національної суспільної телекомпанії України», організована Міністерством інформаційної політики України.

Міністр інформаційної політики України Юрій Стець відзначив, що «Проект розвитку потенціалу Національної суспільної телекомпанії України», який було розпочато в рамках допомоги Україні від Японії в січні 2017 року, є надзвичайно значущим для нашої країни. «Реалізація цього проекту для мене є важливою, тому що я постійно переймаюся долею НСТУ, і мені приємно відзначити, що цим так само переймаються наші японські партнери.

Перемовини про реалізацію цього проекту тривали близько року, і нарешті ми на заключній стадії», - зазначив Юрій Стець. За його словами, на розвиток НСТУ Японія надала близько 400 млн єн (4 млн доларів), зокрема, близько 1,3 млн доларів на закупівлю обладнання.

Він також нагадав, що зараз згідно з указом Президента проходить рік Японії в Україні, в рамках якого відбувається велика кількість заходів.

«Для мене Японія набагато ближча, ніж деякі країни Європи, тож дуже хочеться сподіватися, що Японія буде ще ближчою для багатьох українців. Сподіваюся, за безвізом із боку Євросоюзу в нас також буде встановлено безвізовий режим із Японією», - висловив сподівання Міністр.

Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Шігекі Сумі розповів, що ідея про початок співпраці між Україною та Японією в розвитку Суспільного мовлення обговорювалася під час його зустрічі з Міністром Юрієм Стецем. «На мою думку, наша співпраця сприятиме розвитку неупередженого, незалежного й об’єктивного громадського телебачення в Україні», - зазначив він.

Зураб Аласанія, голова Національної суспільної телекомпанії України, подякував Міністерству інформаційної політики за сприяння в розвитку Суспільного. Він висловив надію, що вже в січні почнеться активна стадія реалізації проекту, а сам він буде завершений швидше, ніж за 2,5 року, передбачених програмою.

Кенічі Хашімото, керівник проекту «ДЖАЙКА», та Ацуши Міяо, керівник групи експертів японського громадського мовлення «NHK International», представили сам проект співпраці між Японією та Україною в рамках Проекту розвитку потенціалу Національної суспільної телекомпанії України.

Участь у заході взяли: Юрій Стець - Міністр інформаційної політики України; Шігекі Сумі - Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні; Кенічі Хашімото - керівник проекту «ДЖАЙКА»; Зураб Аласанія - голова Національної суспільної телекомпанії України; Ацуши Міяо - керівник групи, «NHK International»; Марина Соботюк - завідувач сектору медійних комунікацій та взаємодії зі ЗМІ Міністерства інформаційної політики України.

Нагадаємо, 17 січня 2017 року Посол Японії Сумі Шігекі в ході зустрічі з Міністром оголосив, що Японія готова розпочати програму співпраці щодо розвитку Суспільного мовлення. Програма ділиться на три напрями: технічна підтримка (передача обладнання до студії), підтримка в забезпеченні програмування, а також створення єдиної мережі інформування громадян про надзвичайні ситуації.

 

версія для друку