українська російська англійська
Відбулася міжвідомча нарада щодо державної системи захисту об'єктів критичної інфраструктури України
21.06.2017 | 18:01
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Сьогодні у Міністерстві соціальної політики відбулася міжвідомча нарада щодо державної системи захисту об’єктів критичної інфраструктури України, ініційована Службою безпеки України.

Участь у нараді взяли керівники профільних департаментів та управлінь Мінсоцполітики та представники СБ України.

Було зазначено, що згідно з Указом Президента України від 16 січня 2017 р. № 8 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 29.12.2016 «Про вдосконалення заходів забезпечення захисту об’єктів критичної інфраструктури України» Кабінет Міністрів за участю Національного інституту стратегічних досліджень розробляє Концепцію створення державної системи захисту критичної інфраструктури, а також план заходів щодо її реалізації, а після їх схвалення буде розроблено законопроект «Про критичну інфраструктуру та її захист».

З метою підготовки пропозицій до зазначеного законопроекту при Міністерстві  соціальної політики було створено міжвідомчу робочу групу – для визначення переліку об’єктів критичної інфраструктури у соціальній сфері, наявних загроз їх функціонування, а також необхідних заходів, спрямованих на організацію їх сталої діяльності.

Відповідно до проекту розпорядження Кабінету Міністрів «Про схвалення Концепції створення державної системи захисту критичної інфраструктури України» для визначення рівня вимог до забезпечення захисту критичної інфраструктури, повноважень та відповідальності суб’єктів буде здійснюватися категоризація об’єктів інфраструктури, на які поширюється сфера дії державної системи захисту: критично-важливі об’єкти, життєво-важливі об’єкти, важливі об’єкти та необхідні об’єкти. Саме цим розподілом керуватимуться члени міжвідомчої робочої групи під час визначення переліку об’єктів критичної інфраструктури України, адже до сфери відання Мінсоцполітики належать підприємства та установи, на балансі яких знаходиться велика кількість об’єктів критичної інфраструктури, які потребують ефективної системи захисту.

Крім того, представниками СБ України було відзначено, що об’єкти соціальної сфери входять у перелік основних об’єктів критичної інфраструктури, на які поширюється сфера дії державної системи захисту.

 

 

версія для друку