українська російська англійська
Сергій Савчук: Разом із представниками Світового банку сприятимемо розбудові малої гідроенергетики в Україні
21.06.2017 | 18:57
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

Разом із представниками Світового банку сприятимемо розбудові малої гідроенергетики в Україні, на цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук під час робочої зустрічі із спеціалістами з питань енергетики Світового банку: Дмитром Глазковим та Віктором Локшою.

Як повідомили експерти, в Україні планується започаткувати програму оцінки ринку малих гідроелектростанцій. Метою програми є підтримка Уряду України у розкритті потенціалу малої гідроенергетики та проведенні аналізу наявних ресурсів як для діючих, так і нових об'єктів. Крім того, фахівці програми надаватимуть допомогу у розробці нормативної бази для залучення інвестицій у цю сферу. Наразі експерти узгоджують з українськими фахівцями механізми імплементації програми.

Голова Агентства запевнив у готовності надавати підтримку цій ініціативі для розвитку інвестиційних можливостей ринку малих ГЕС. 

Також, Сергій Савчук поінформував про нещодавні законодавчі зміни, які покликані створити сприятливі умови для виробництва електроенергії з відновлюваних джерел.

«Окрім удосконаленої системи «зелених» тарифів, додатковою гарною новиною для бізнесу є Закон України «Про ринок електроенергії», який передбачає запровадження довгострокових угод про закупівлю «зеленої» електроенергії. Ця норма дозволить пришвидшити залучення інвестицій у «зелені» проекти. Можливість укладати не однорічні, а довгострокові контракти - це саме те, чого так довго чекали інвестори, особливо зарубіжні», - підсумував Голова Агентства.

Також, Сергій Савчук разом з експертами обговорив можливості створення механізмів фінансування «зелених» проектів.

Загалом, сторони домовилися продовжити обмін інформацією щодо стану розвитку відновлюваної енергетики, особливо малої гідроенергетики. Також, дійшли згоди щодо необхідності опрацювати у колі експертів ефективні механізми фінансування проектів у цій сфері.

версія для друку