українська російська англійська
Прем'єр-міністр: Уряд створює Раду з розвитку інновацій для підтримки науки та модернізації реального сектору економіки
21.06.2017 | 20:49
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Кабінет Міністрів України ініціює створення Ради з розвитку інновацій, завдання якої – підтримка науки та реалізація різних проектів у реальному секторі економіки. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з діловими колами у середу. Участь у зустрічі також взяли Перший віце-прем'єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко, перший заступник Міністра фінансів України Оксана Маркарова.

"Настав той час, коли ми маємо приділити більш значної уваги інноваціям, підтримці української національної науки і створити модель, де ми би могли її надбання перетворювати у реальний український продукт. Ми говоримо про те, щоби створити Раду з інновацій для того, щоб ми могли чітко визначатися щодо підтримки науки, створення необхідних умов для впровадження в нашу економіку кращих інноваційних ідей і найголовніше - щоб ми могли об'єднати те, що маємо сьогодні, і впроваджувати у життя", – сказав Володимир Гройсман.

Він підкреслив, що Україна має значний науковий, інтелектуальний потенціал, який потребує умов для розвитку. Саме тому вже зараз важливо зупинити відтік кадрів за кордон і дати їм можливість реалізувати свої ідеї в Україні – в першу чергу в реальному секторі. В цьому контексті Глава Уряду додав, що потрібно "перейти від звичного утримання закладів освіти" до створення інноваційних продуктів та інвестування в інновації, формування  технологічних парків, підвищення конкурентоздатності вітчизняної науки та економіки. А це сприятиме переходу від її сировинного типу до економіки доданої вартості всередині держави.

"Рада з розвитку інновацій не має бути черговим проектом. Я би хотів створити дієвий механізм для формування системи. Коли ми створимо умови для розвитку інновацій, їх практичного впровадження, це все буде працювати системно", – наголосив Глава Уряду.

 

версія для друку