українська російська англійська
Україна виконала свої міжнародні зобов'язання, затвердивши заходи щодо безпеки в Антарктиці
22.06.2017 | 12:07
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Організатори турпоїздок в Антарктику повинні належним чином оформлювати страхування та забезпечувати відшкодування будь-яких витрат на пошуково-рятувальні роботи, медичну допомогу і евакуацію. Це передбачено одним із Заходів, схвалених на Консультативних нарадах Договору про Антарктику, які затвердив Кабінет Міністрів України.

Таким чином Україна виконала свої міжнародні зобов’язання як одна з 29 Консультативних Сторін Договору про Антарктику. Загалом затверджено три Заходи – щодо страхування і планування дій у надзвичайних ситуаціях під час здійснення туристичної та іншої неурядової діяльності; матеріальної відповідальності в разі надзвичайних екологічних ситуацій; висадки людей на берег з пасажирських суден.

Перший, окрім страхування та відшкодування витрат, передбачає також, що організатори ще до початку діяльності в Антарктиці повинні підготувати плани дій в надзвичайних ситуаціях і вжити достатньо заходів для безпеки людей. Такі плани і заходи не повинні бути розраховані на допомогу з боку інших організаторів або національних програм без їх однозначної письмової згоди.

Іншим Заходом встановлюється матеріальна відповідальність у разі надзвичайних екологічних ситуацій в Антарктиці, пов’язаних зі здійсненням наукових досліджень, туристичної діяльності, а також будь-якою іншою урядовою і неурядовою діяльністю, зокрема, допоміжною логістикою.

Так, якщо організатор діяльності – він може бути як державним, так і недержавним – не зробив негайних і ефективних дій у відповідь на спричинену ним надзвичайну екологічну ситуацію, то він повинен буде сплатити вартість таких дій. Приміром, якщо така подія трапиться із судном місткістю не більше 2000 т, то організатор має сплатити у спеціальний фонд 1млн спеціальних прав запозичення (понад 1млн 370 тис доларів). Тому окремими пунктом передбачено необхідність кожного організатора мати страхування або інше фінансове забезпечення – наприклад, гарантію банку, – яке покриває їх відповідальність.

Кошти йтимуть або країнам, що вжила замість винуватця необхідні дії, або в спеціальний фонд.

Третій Захід стосується висадки людей на берег під час туристичної та іншої неурядової діяльності. Так, потрібно утримуватися від висадки на берег з суден, на борту яких перебуває понад 500 пасажирів. Стосовно ж суден з меншою кількістю людей, то в місцях висадки на берег має бути не більше одного такого судна, а на самому березі має бути не більше 100 осіб.

 

версія для друку