українська російська англійська
Глава Уряду наполягає на важливості внесення змін до бюджету, які дозволять направити 26 млрд грн на фінансування програм субсидій, безкоштовних ліків, а також потреб оборони та добувної промисловості
22.06.2017 | 18:34
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман наполягає на важливості внесення змін до Державного бюджету України, які дозволять розподілити 26 млрд грн від перевиконання доходної частини бюджету на програми субсидій та пільг, забезпечення реімбурсації ліків, інфраструктурні проекти, програми підвищення безпеки праці шахтарів та інші соціальні й оборонні потреби.  

Зміни до бюджету оформлені у проект закону, підготовлений і схвалений Кабінетом Міністрів, був представлений сьогодні, 22 червня, у Верховній Раді України і проголосований в першому читанні.

Представляючи документ, Глава Уряду з трибуни Парламенту відзначав, що перевиконання доходної частини бюджету стало можливим завдяки політиці Уряду, направленій на детінізацію та зростання економіки. І, за пропозицією Уряду, гроші в обсязі на 26,0 млрд грн мали піти на найбільш значимі соціальні програми та програми розвитку. Зокрема, 14,1 млрд грн планувалося направити на фінансування програми пільг та комунальних субсидій, 200 млн грн – на збільшення фінансування програми реімбурсації ліків «Доступні ліки», понад 2,6 млрд грн мали бути спрямовані на оборонні та безпекові потреби. Окремі рядки фінансування – зарплати працівникам добувної промислової, передусім шахтарів, програми підвищення безпеки праці шахтарів, медичні субвенції регіонам, забезпечення потреб Академії медичних наук.

«Завдяки нашим спільним діям ми за 5 місяців забезпечили зростання економіки та детінізацію і отримали показники з перевиконання бюджету, - сказав Володимир Гройсман. – Ростуть й місцеві бюджети – від 35 до 50%. Це означає, що ми розпочинаємо економічне відновлення. Ще багато чого потрібно зробити для росту соціальних стандартів. Ми зробили 3200 грн мінімальну зарплату. Ми зараз розпочинаємо дискусію щодо підняття пенсій, від такої реформи отримають зиск 9 млн пенсіонерів. Сьогодні ми внесли пропозицію про зміни до українського бюджету. Ми можемо говорити, що це добрі зміни або погані, але насправді - це зміни, яких потребують громадяни. Ми дуже серйозно моніторимо ситуацію з публічними фінансами».

Прем’єр-міністр також підкреслив, що до вересня Уряд підготує наступний пакет змін, в якому врахує пропозиції парламентаріїв, і вони стосуватимуться серед іншого фінансування закладів освіти, програм суспільного мовлення та силового блоку. «Я взяв зобов’язання, і я його виконаю», - підкреслив Глава Уряду.

Володимир Гройсман звернув увагу, що всі пропозиції – прозорі й публічні. «Ви  можете бачити кожну гривню, все чітко публічно й відкрито», - сказав Прем’єр-міністр.

При цьому він підкреслив, що провал урядового рішення спричинить кризу неплатежів у комунальній сфері та позбавить додаткових доходів шахтарів, медиків, військових та правоохоронців. «Таким рішенням ми спровокуємо величезну проблему по неплатежам. Теплокомуненерго будуть заручниками цієї ситуації. Ми провели роботу з Академією медичних наук, і говоримо про те, що їх треба підтримувати. Ми говоримо про українських медиків, яким треба отримувати зарплати, в тому числі в гірській місцевості. У нас є потреба забезпечити шахтарів засобами захисту та зарплатою. Ми все робимо, щоб забезпечити нормальне функціонування безпеки й оборони", - сказав Глава Уряду.

Він підкреслив, що ухвалення рішення лише у першому читанні і розгляд його в другому читанні - через два тижні відповідно до графіку роботи Парламенту - фактично відтермінує процес перерозподілу коштів. Більшість програм, зокрема по субсидіях, будуть профінансовані запізно, сказав Володимир Гройсман. 

"Мільйони українців потребують нашої підтримки. Я закликаю Блок Петра Порошенка, всіх персонально депутатів, Народний Фронт, фракцію Радикальної партії, фракцію «Батьківщини», групи «Відродження» та «Воля народу», Опозиційний блок, Самопоміч, позафракційних депутатів. Повірте, це стосується кожного міста й села і країни в цілому. Уряд налаштований на спільну подальшу роботу», - зазначив Володимир Гройсман. 

 

 

 

версія для друку