українська російська англійська
В'ячеслав Кириленко зустрівся з Міністром освіти Китаю
23.06.2017 | 15:30
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко провів офіційну зустріч із Міністром освіти Китаю Чень Баошенем. Зустріч відбулась у рамках візиту Міністра освіти КНР до Києва для участі в українсько-китайській Підкомісії з питань співробітництва в галузі освіти.

Також у зустрічі взяли участь Надзвичайний та Повноважний Посол Китайської Народної Республіки в Україні Ду Вей та Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

В’ячеслав Кириленко від імені Уряду подякував представнику Уряду КНР за підтримку територіальної цілісності і незалежності України, зазначив, що, незважаючи на російську агресію, наша країна проводить реформи, видатки на освіту з кожним роком збільшуються. Також подякував Китаю за увагу до освітніх процесів, які відбуваються в Україні, а також за допомогу (у 2016 році в рамках проекту допомоги Уряду Китаю Міністерство освіти і науки України отримало 23 500 сучасних комп'ютерів для обладнання українських шкіл).

«Ми вдячні за те, що перший міжнародний візит Чень Баошеня як Міністра освіти здійснений саме до України. Цього року Україна та Китай святкували 25-річчя встановлення дипломатичних відносин, за цей час маємо чимало досягнень, зокрема, у сфері освіти. Сьогоднішнє засідання Підкомісії є стратегічним, бо його рішення спрямовані на молодь, котра будуватиме наші взаємини в майбутньому», - сказав В’ячеслав Кириленко.

В свою чергу Міністр освіти Китаю  Чень Баошен наголосив, що Китай цінує відносини з Україною. І виокремив здобутки у співпраці з Україною: зростання академічного обміну між студентами, прямі контакти між університетами, співпраця у технічній сфері, здобутки у вивченні мови: в Україні діє 5 Інститутів Конфуція, а в Китаї в Пекінському університеті створений центр вивчення української мови та культури).

Під час зустрічі сторони також обговорили укладення угод про співпрацю, в основі яких – подальше зближення країн. Йдеться про надання стипендій для українських студентів, які будуть відвідувати Китай, нові форми співпраці між вищими начальними закладами і сприяння вивченню державних мов обох країн (створення літніх мовних таборів для молоді).

Довідково

23 червня 2017 року в Києві відбувається Друге засідання українсько-китайської Підкомісії з питань співробітництва в галузі освіти Комісії зі співробітництва між Україною та КНР (співголови – Міністр освіти і науки України Л. М. Гриневич і Міністр освіти КНР Чень Баошен) та Форум ректорів українських і китайських університетів (з китайської сторони заявлено 41 учасника). Третє засідання заплановане на 2019 рік у КНР.

 

версія для друку