українська російська англійська
У Києві пройшов Перший Всеукраїнський Форум фахівців в сфері урядових комунікацій в рамках урядової ініціативи #Єдинийголос
23.06.2017 | 16:13
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

У Києві пройшов Перший Всеукраїнський Форум фахівців в сфері урядових комунікацій в рамках урядової ініціативи #Єдинийголос, організований Департаментом інформації і комунікацій з громадськістю СКМУ, який очолює Дмитро Столярчук.

Захід зібрав близько 200 комунікаційників Уряду, міністерств, центральних органів влади, Верховної Ради України, Адміністрації Президента України, Генеральної прокуратури України та органів місцевого самоврядування з усіх куточків України. Форум відкрив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Він підкреслив, що стати ньюз-мейкером – лише півсправи, треба доносити суть того, що відбувається, рішень, які ухвалюються, реформ, які запроваджуються. І доносити чесно, зрозуміло й правильно.  

«Комунікації це дуже важливо, і дуже важливо говорити про реформи правильно, - сказав Глава Уряду. – Дуже гарна ініціатива провести такий Форум, дякую за неї».  Глава Уряду підкреслив, що правильні реформи разом з правильною комунікацією дозволять вже за рік «змінити Україну». 

Перед учасниками Форуму виступили урядовці, економісти, політики й журналісти, фахівці в сфері IT, піарники недержавного сектору. Спектр тем, що піднімалися -  від вдалих IT-рішень для урядових комунікацій  до пошуку найбільш оптимальних шляхів проведення інформаційних кампаній.

«Що треба зробити, аби люди довіряли більше? Робити дещо кращий аналіз та визначати і називати об’єктивні обставини. Можна задавати багато питань – чого все так довго, чому війна, бідність тощо. І на ці питання треба відповідати – аби заслужити довіру. І єдиний шлях – говорити правду і вірити в те, що говориш. Це заспокоює», - зазначав під час Форуму  Президент Центру економічного розвитку Олександр Пасхавер.

Не менш важливою є й необхідність надавати громадянам впевненість у завтрашньому дні, чітко окреслювати цілі Уряду, адже довіра до влади може відновитися тільки  тоді, коли люди будуть розуміти, куди рухається країна. 

Організатори Форуму впевнені, що такі зібрання – лише початок спільної роботи, яка вже налагоджена на рівні Києва та центральних органів влади. Тепер до неї долучаються й регіональні комунікаційні підрозділи органів влади.     

Довідково

Урядова комунікаційна стратегія “Єдиний голос” стартувала восени 2016 року за ініціативи Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю СКМУ. «Єдиний голос» об’єднав зусилля комунікаційних підрозділів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади з метою донесення до суспільства змісту і важливості реформ, які впроваджує Уряд. Стратегія реалізується одразу по декількох напрямках: координація діяльності комунікаційних підрозділів міністерств і відомств, проведення спільних інформаційно-комунікаційних кампаній з метою роз’яснення і популяризації урядових реформ, тренінги і навчання з метою підвищення кваліфікації фахівців прес-служб і комунікаційних підрозділів органів виконавчої влади.

версія для друку