українська російська англійська
Прем'єр-міністр обговорив з представниками громадянського суспільства проект пенсійної реформи
23.06.2017 | 16:31
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Запропонована Урядом реформа пенсійної системи України, яка узгоджена з міжнародними партнерами України і передбачає осучаснення пенсій вже з 1 жовтня поточного року, відміну оподаткування пенсій та  збереження пенсійного віку, потребує підтримки депутатського корпусу та  експертного середовища. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час  зустрічі з експертами, присвяченій питанням пенсійних змін.

Глава Уряду нагадав, що пакет законів по пенсійній реформі пройшов обговорення на засіданні Національної Ради реформ і вже переданий в Верховну Раду. І чим швидше вони будуть ухвалені, тим легше буде досягти стабілізації в пенсійній сфері, яка сьогодні продукує дефіцит - «більший за оборонний бюджет». Завдання Уряду, підкреслив Володимир Гройсман, - подолання дефіциту бюджету Пенсійного фонду, викорінення зрівнялівки та встановлення справедливості для людей праці. 

«При цьому ми залишили питання осучаснення пенсій, знімаємо оподаткування, залишаємо незмінним вік виходу на пенсію – 60 років, - сказав Глава Уряду. -  Зараз ми переходимо до етапу розгляду реформи в Парламенті. Просив би, аби ми всі консолідувалися задля підтримки законопроектів (по реформі). Якщо він (пакет законопроектів) не буде прийнятий, в пенсійній системі будуть проблеми – зростатиме дефіцит, зростатиме рівень несправедливості».

Учасники зустрічі домовилися підготувати спільну дорожню карту представлення основних аспектів проекту реформи – для громадського суспільства та членів Парламенту.

 

версія для друку