українська російська англійська
Коментар МЗС України щодо ухвалення Радою ООН з прав людини резолюції «Співробітництво та допомога Україні у галузі прав людини»
23.06.2017 | 16:45
МІНІСТЕРСТВО ЗАКОРДОННИХ СПРАВ УКРАЇНИ

23 червня 2017 року Рада ООН з прав людини (РПЛ) вчетверте схвалила ініційовану нашою країною резолюцію «Співпраця та допомога Україні в галузі прав людини». Цим документом продовжено розгляд Радою українського питання.

Протягом наступних двох років на кожній своїй сесії РПЛ заслуховуватиме Верховного комісара ООН з прав людини та висновки доповіді його Управління про становище у галузі прав людини в Україні, з особливим акцентом на тимчасово окупованих територіях АРК і м.Севастополь, а також Донецької та Луганської областей.

Схваливши згадану резолюцію, головний орган ООН у сфері захисту прав людини вкотре підтвердив суверенітет, незалежність, єдність та територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів. У документі вітається співпраця Уряду України з Управлінням Верховного комісара ООН з прав людини та іншими міжнародними і регіональними правозахисними механізмами, наголошується на важливості моніторингу ситуації в країні, включаючи інформування про найбільш серйозні проблеми у галузі прав людини та причини їх виникнення.

Важливим є подальше інформування міжнародної громадськості про грубі порушення прав людини Російською Федерацією у тимчасово окупованому нею Криму і злочини РФ та підтримуваних нею бойовиків на українському Донбасі.

Співавторами резолюції виступили 46 держав з різних регіонів світу (серед них переважна більшість країн ЄС, США, Канада, Мексика, Австралія, Ізраїль, Туреччина, Японія та інші). Попри очевидний тиск, який чинила делегація Росії на делегації  держав-членів РПЛ, за документ проголосували 22 і лише 6 – проти.

Не викликає здивування цинічна позиція Російської Федерації, яка, з одного боку, регулярно озвучує демагогічні тези про те, як вона «щиро вболіває» за дотримання прав людини в Україні, з іншого – кілька років поспіль голосує «проти», а нині, не будучи обраною до Ради, робить все можливе для зменшення підтримки документа, який передбачає моніторинг і надання допомоги нашій державі у справі забезпечення і захисту прав людини. Це звичайна практика сусідньої держави.

Міністерство закордонних справ України вкотре звертається до Російської Федерації із закликом виконувати рішення головних органів Організації Об’єднаних Націй, не в останню чергу її Генеральної Асамблеї, зокрема, резолюцій ГА ООН

68/262 «Територіальна цілісність України» та 71/205 «Стан з правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)».

Наша держава вітає схвалення резолюції РПЛ «Співпраця та допомога Україні в галузі прав людини» і готова продовжити активну взаємодію з Управлінням Верховного комісара ООН з прав людини та Моніторинговою місією ООН в Україні задля забезпечення і захисту прав людини на всій своїй території.

 

версія для друку