українська російська англійська
Володимир Кістіон: Питання безпеки на українських шахтах під особливо пильним контролем Уряду
23.06.2017 | 17:09
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Найдорожче в цьому світі – це життя людини. Тому Уряд України з великою повагою ставиться до шахтарів – людей, які своєю щоденною наполегливою працею творять енергетичне майбутнє нашої країни, і тримає в постійному полі зору питання безпеки на шахтах. Про це, виступаючи на з’їзді профспілок працівників вугільної галузі України, сказав Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон.

За його словами, цього року з державного бюджету виділено 2,2 млрд грн на вугільну галузь, в тому числі 846 млн грн – на реструктуризацію шахт, 290 млн грн – на гірничорятувальні заходи.  870 млн грн держпідтримки спрямовано на часткове покриття собівартості видобутого вугілля  та 150 млн грн на будівництво шахти № 10 Нововолинська.

«У середу Кабінет Міністрів України схвалив зміни до держбюджету-2017, якими передбачено виділення додаткових 280 млн на зарплати шахтарям і 100 млн на заходи з безпеки, зокрема закупівлю засобів індивідуального захисту. Це була обіцянка нашого Уряду шахтарям і вона виконана», - наголосив Володимир Кістіон.

Віце-прем’єр-міністр звернувся до присутніх в залі народних депутатів з переконливим проханням підтримати ці зміни до держбюджету, щоб необхідні ресурси направити на соціальні зобов’язання держави перед шахтарями й підвищення безпеки на шахтах.

«Ми розуміємо, що цих коштів замало, бо проблеми вуглевидобувної галузі великі, і вони не вирішувалися роками. Ці додаткові ресурси – це результат перевиконання бюджету держави за 5 місяців поточного року.  При черговому перегляді кошторису держави восени цього року, Уряд обіцяє знайти ще ресурси, щоб забезпечити ще більш потужнішу  підтримку українських шахтарям», - запевнив Володимир Кістіон.

Він також повідомив, що після численних комплексних перевірок українських шахт, виявлено, що більшість порушень пов’язані з відсутністю на підприємствах системного контролю за дотриманням правил безпеки.

«Уряд взяв питання безпеки на українських шахтах під особливо пильний контроль. Ми з кожним роком збільшуватимемо фінансування на безпеку шахтарів та проводитимемо системні перевірки, щоб на всіх вугледобувних підприємствах були створені належні, а головне безпечні умови для роботи. Бо трагедія, яка сталася на шахті «Степова», підтвердила,  що економити на безпеці неприпустимо», - резюмував Віце-прем’єр.

 

версія для друку