українська російська англійська
Реалізація "зелених" проектів в Одеській області - запорука інвестиційної привабливості та економічного розвитку регіону
24.06.2017 | 11:18
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та провідні експерти у сфері «чистої» енергетики під час заключного семінару «Поширення досвіду заміщення газу альтернативними видами палива та розвитку сфери відновлюваної енергетики», що відбувся 23 червня в Одесі.

«Цикл тематичних інформаційно-роз’яснювальних семінарів дозволив на конкретних прикладах продемонструвати громадам переваги реалізації проектів із використання відновлюваних джерел енергії. В першу чергу, такі проекти – це можливість зменшити та замістити споживання газу й нарешті стати енергонезалежними. Однак, найголовніше – це шлях до соціально-економічного зміцнення всього регіону та підвищення добробуту громад», - повідомив на початку заходу Голова Агентства та додав, що фінансова децентралізація дає ще більші інвестиційні можливості регіонам для впровадження «зелених» проектів.

Водночас, перший заступник Голови Одеської ОДА Олександр Терещук розповів про перспективи встановлення потужностейвідновлюваної енергетики в області. На важливості розвитку «зелених» проектів як можливості замістити традиційні енергоресурси та заощадити бюджетні кошти наголосив і заступник Голови Одеської облради Юрій Дімчогло.

Учасники семінару також обговорили можливість створення у м. Теплодар кластеру з використання відновлюваних джерел енергії, зокрема, встановити когенераційну установку на біомасі, сонячну та вітрову електростанції тощо.

«Хочу зауважити, що низка законів, до розроблення яких активно долучилося Держенергоефективності, сьогодні дозволяє органам місцевого самоврядування сміливо шукати інвесторів для реалізації «зелених» проектів. Тож, закликаю Одещину бути активною у цьому напрямі», – ще раз наголосив Голова Агентства.

Також було відзначено, що в області встановлено 232,1 МВт загальної потужностей відновлюваної електроенергетики.

До використання відновлюваних джерел долучаються і пересічні громадяни. Одеська область посідає 7 місце серед регіонів України за кількістю домогосподарств, що встановили сонячні електроустановки.

На необхідності стимулювання жителів регіону до споживання «чистої» електроенергії Сергій Савчук ще раз наголосив під час зустрічі з першим заступником Голови Одеської ОДА Олександром Терещуком після завершення семінару. Сторони обговорили питання продовження програми здешевлення «теплих» кредитів, а також її розширення, щоб передбачити можливість відшкодування населенню витрат при придбанні сонячних панелей.

Загалом, сторони домовилися продовжити співпрацю як у відновлюваній енергетиці, так і у сфері енергоефективності.

Довідково

Семінар організовано Держенергоефективності, Одеською ОДА та облрадою, Одеською міською радою за підтримки Українсько-данського енергетичного центру.Захід став заключним акордом у циклі інформаційно-роз’яснювальних семінарів, присвячених перевагам впровадження проектів «чистої» енергетики.

Загалом, у семінарі взяли участь близько 80 осіб: представники місцевих органів влади, виробники «зеленої» енергії, міжнародні експерти, представники агрохолдингів та компаній, потенційні інвестори, ЗМІ та усі ті, хто переконаний, що енергетичне майбутнє України за відновлюваною енергетикою.

версія для друку