українська російська англійська
Коментар МЗС України з нагоди відзначення Міжнародного дня підтримки жертв катувань
26.06.2017 | 19:16
МІНІСТЕРСТВО ЗАКОРДОННИХ СПРАВ УКРАЇНИ

Сьогодні, 26 червня міжнародна спільнота відзначає Міжнародний день підтримки жертв катувань. В цей день держави-члени ООН консолідуються для підтримки людей, що стали жертвами жертв серйозних і системних порушень прав людини, такими як катування й нелюдське поводження.

Україна продовжує системну роботу задля комплексного виконання всіх своїх зобов’язань відповідно до основних міжнародних правозахисних інструментів, включаючи Конвенцію проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження чи покарання та факультативний протокол до неї. Всеохоплююча імплементація цих міжнародних договорів розглядається нами як ефективний інструмент забезпечення належної поваги до прав людини та міжнародного права. Ми також підтримуємо постійний та плідний діалог з Підкомітетом з попередження катувань (ППК) та Європейською комісією проти тортур (ЄКПТ) з метою подальшого покращення ситуації з дотриманням прав людини у нашій державі, зокрема, - у сфері попередження катувань у місцях, де утримуються позбавлені волі особи.

Саме у цей день, Міністерство закордонних справ України в черговий раз привертає увагу міжнародного співтовариства до серйозних та системних порушень прав людини з боку Російської Федерація як держави-агресора, жертвами яких щоденно стають громадяни нашої держави на Сході України, а також в окупованій Автономній Республіці Крим.

Нагадуємо, що незважаючи на численні заклики України й міжнародного співтовариства з вимогою негайно звільнити незаконно утримуваних і засуджених українців, як на території РФ, так і в окупованому Криму, російське керівництво продовжує використовувати громадян України як заручників своєї агресивної політики проти нашої держави. Сьогодні маємо беззаперечні свідчення щодо систематичного застосування щодо громадян України, які утримуються на території Росії та на окупованих територіях, недозволених методів дізнання, тортур, методів психологічного тиску.

Закликаємо держави-члени ООН консолідувати зусилля для посилення тиску на Російську Федерацію та примусити її дотримуватись своїх міжнародно-правових зобов’язань, в тому числі й Конвенцію проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання, та Європейську конвенцію про запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню.

версія для друку