українська російська англійська
Держпродспоживслужба, ДФС, Мінфін та бізнес окреслили шляхи удосконалення впровадження принципу "єдиного вікна" при проведенні митного контролю
27.06.2017 | 10:03
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ТА ЗАХИСТУ СПОЖИВАЧІВ

Сьогодні, 26 червня, під головуванням Голови Держпродспоживслужби Володимира Лапи відбулася нарада щодо впровадження «єдиного вікна» при проходженні державного митного контролю.

У заході взяли участь представники Держпродспоживслужби, ДФС, Мінфіну та бізнесу.

Основна увага була зосереджена на проблемах, які виникають при реалізації «єдиного вікна» під час перетину кордону, використанні електронних засобів передачі інформації. Також учасники наради обговорили шляхи удосконалення процедури проходження митного контролю, можливості зменшення часу для проходження вантажем митного контролю, зокрема, через впровадження ризик-орієнтованого підходу під час митного контролю. Окремо розглядалася можливість подовження роботи деяких митних пунктів, які наразі працюють з 9.00 до 18.00 (у п’ятницю – до 16.45).

Представники бізнесу запевнили, що виступають за дотримання принципу «єдиного вікна» всіма суб’єктами господарювання.

У 2016 році за принципом єдиного вікна було оформлено 947 вантажів державного ветеринарно-санітарного контролю, а за 6 місяців 2017 року - 2788 (станом на 21.06.2017). Паралельно, кількість вантажів, яким було відмовлено в оформленні у 2016 році склала 28, а станом на 21.06.2017 – 43.

Держпродспоживслужбою визначені адміністратори інформаційно-телекомунікаційної системи органів доходів та зборів, надано відповідно до кожного виду державного контролю доступ до неї уповноваженим особам:

- державний ветеринарно-санітарний контроль: адміністратори – 11 осіб, уповноважені особи – 657 осіб;

- державний фітосанітарний контроль: адміністратори – 50 осіб, уповноважені особи – 500 осіб;

- державний санітарно-епідеміологічний контроль: адміністратори – 52 особи, уповноважені особи – 177 осіб.

Нагадаємо, Постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 2016 року № 364 «Деякі питання реалізації принципу «єдиного вікна» під час здійснення митного, санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного та інших видів державного контролю» затверджено Порядок інформаційного обміну між органами доходів і зборів, іншими державними органами та підприємствами за принципом «єдиного вікна» з використанням електронних засобів передачі інформації.

версія для друку