українська російська англійська
Міністр культури Євген Нищук відвідав Івано-Франківську область з робочою поїздкою
27.06.2017 | 12:03
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

Під час робочої поїздки  в Івано-Франківську область  Міністр культури України Євген Нищук відвідав Музей Івана Франка в селі Криворівня Верховинського району. Саме тут відомий галерист Павло Гудімов представив книгу про видатного художника-графіка Георгія Якутовича «Як у Тіні».

Георгій Якутович – ілюстратор повісті книг «Тіні забутих предків» Михайла Коцюбинського також був художником-постановником  фільму  «Тіні забутих предків». Під час роботи над цим фільмом він проживав у садибі у Сорюків з Верховини та 10 років у родині Мартищуків в с. Дземброня.

Міністр культури України Євген Нищук разом з головою Верховинської районної державної адміністрації Олегом  Лютим  оглянув місцеві  природні локації, на яких відбувалися зйомки легендарного фільму Параджанова «Тіні забутих предків», які тісно переплітаються з фактажем та архівними матеріалами  книжки про художника-графіка Георгія Якутовича «Як у Тіні».

«Надзвичайна краса та заворожуюча  атмосфера цих місць, історичні місцини та колорит самого краю – все це може слугувати для розробки та запровадження туристичного кіномаршруту по місцях,  де створювався  легендарний твір, та стати певним центром знайомства з цим краєм», - зазначив Євген Нищук.

Він також обговорив з головою Верховинської РДА Олегом  Лютим можливість сприяння з боку місцевої влади щодо налагодження  необхідної інфраструктури  для створення туристичної привабливості та забезпечення змістовності таких культурно-мистецьких маршрутів.

Книга «Як у Тіні» – це спроба подивитися на особу-феномен Георгія Якутовича крізь призму однієї з проілюстрованих ним книг – «Тіні забутих предків» Михайла Коцюбинського. Видання стало етапним як у житті художника, так і в розвитку української графіки. Упорядниками книжки виступили галерист  Павло Гудімов та мистецтвознавець Поліна Ліміна.

Повна назва видання – «Як у тіні. Георгій Якутович як ілюстратор книги «Тіні забутих предків». Воно присвячене  50-річчю виходу  повісті Михайла Коцюбинського. Містить біографію художника, архівні фотографії, роботи, що раніше не публікувалися, мистецтвознавчі статті про дереворити майстра.  Вона відкриває Якутовича як фотографа, містить ескізи та підготовчі матеріали, що збереглися в родинних архівах.

 

версія для друку