українська російська англійська
Остап Семерак: Україна виконала операції зі списання та випуску одиниць відповідно до вимог першого періоду дії Кіотського протоколу
27.06.2017 | 13:37
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Україна виконала операції зі списання та випуску одиниць відповідно до вимог першого періоду дії Кіотського протоколу. Про  це повідомив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

 Він нагадав, що у серпні 2015 року було відключено Національний електронний реєстр антропогенних викидів та абсорбції парникових газів України.

 «У результаті Україна не змогла здійснити операції зі списання та випуску одиниць відповідно до вимог першого періоду дії Кіотського протоколу і як наслідок, у вересні 2016 року  Комітет з дотримання Кіотського протоколу Секретаріату Рамкової Конвенції ООН зі зміни клімату ухвалив рішення щодо невиконання Україною у повному обсязі вимог звітності у рамках першого періоду зобов’язань Кіотського протоколу», - пояснив Остап Семерак.

 За останній рік Мінприроди вдалося відновити роботу Національного реєстру, виконати всі вимоги Комітету з дотримання Кіотського протоколу, забезпечити прийняття  рішення Конференції Сторін Кіотського протоколу у м. Марракеш (Королівство Маррокко) щодо заохочення зусиль України для формальної демонстрації виконання  зобов’язань щодо звітності в рамках першого періоду зобов’язань Кіотського протоколу та доручити Секретаріату здійснити, на винятковій основі, необхідні заходи для надання Україні можливості їх виконати. 

 «Насправді було багато роботи для того, щоб Україна виконала свої міжнародні зобов’язання. Шкода, що халатність керівництва Мінприроди у 2015 році призвела до відключення Реєстру та в подальшому визнання невідповідності України Кіотському протоколу. Однак я пишаюсь, що нашій команді вдалося у складних переговорах все таки досягти результатів», - резюмував Міністр.

 

версія для друку