українська російська англійська
Володимир Кістіон: Уряд готує "зелене світло" для бізнесу, який інвестує в українські порти
27.06.2017 | 14:38
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

На фінішну пряму вийшла підготовка проекту постанови Кабінету Міністрів України  щодо порядку й умов укладання договорів, на підставі яких здійснюватиметься компенсація інвестицій, внесених суб’єктами господарювання у об’єкти портової інфраструктури нашої країни. Про це сьогодні в ході засідання Логістичного комітету повідомив Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон.

За його словами, 5 років в Україні діє закон «Про морські порти» (стаття 27), згідно з яким інвесторам, які займаються модернізацію або будівництвом об’єктів портового господарства, передбачена індексація їх капіталовкладень.

«Є пряма норма закону, є запити учасників ринку, але до цього часу не прийнято відповідних підзаконних нормативно-правових актів, які запустять процес індексації інвестицій, вкладених у портову галузь нашої держави. Це дуже необхідне рішення й позитивний сигнал бізнесу», - наголосив Володимир Кістіон.

Уряд у тісній співпраці з бізнесом й експертним середовищем відпрацьовує чіткий і прозорий механізм залучення інвестицій в розвиток логістичної системи України, рішення, які будуть задовольняти і державу, і учасників ринку, і суспільство.

«Проект постанови знаходиться на завершальній стадії доопрацювання. Сьогодні разом з бізнесом ми обговорили останні штрихи - механізми легалізації незареєстрованих з об’єктивних причин об’єктів портової інфраструктури як державної, так і приватної форми власності, щоб після імплементації положень цього документу не виникало жодних суперечностей й зловживань», - зауважив Віце-прем’єр.

Серед іншого сьогодні Комітет розглянув питання лібералізації регулювання тарифів на залізничні перевезення міжнародного сполучення, а також порядок удосконалення інформаційного обміну між органами доходів і зборів, іншими державними органами та підприємствами за принципом «єдиного вікна» з використанням електронних засобів передачі інформації.

Нагадаємо, Логістичний комітет працює з січня цього року під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Володимира Кістіона. Це майданчик для постійного діалогу з бізнесом й експертним середовищем з метою відпрацювання нормативно-правових актів, необхідних для реформування транспортної інфраструктури України.

 

версія для друку