українська російська англійська
Фахівці центру CERT-UA Держспецзв'язку проаналізували вірус, що атакував Україну, і з'ясували, як йому протидіяти
27.06.2017 | 20:58
Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України

Фахівці центру CERTUA (Computer Emergency Response Team of Ukraine) – команди реагування на комп’ютерні надзвичайні події України, яка є структурним підрозділом Державного центру кіберзахисту та протидії кіберзагрозам  Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України  проаналізували, як працює вірус PetyaRansomware, який атакував сьогодні корпоративні та державні комп’ютерні мережі України, та з’ясували, як йому протидіяти. Про це йдеться у повідомленні центру.

«Механізм розповсюдження був запозичений від шифрувальника файлів WannaCry, що використовувала вразливість MS17-010 для розповсюдження як по локальній, так і по глобальній мережі», - сказано у повідомленні.

Фахівці центру підкреслили, що є декілька кроків з протидії вірусу. Серед них - забезпечити неприпустимість відкриття вкладень у підозрілих повідомленнях, звернути увагу на фільтрування вхідних/вихідних інформаційних потоків, зокрема поштового й веб-трафіку, в разі інфікування персонального комп’ютера не перезавантажувати систему, вивчити рекомендації центру щодо безпеки поштових сервісів.

Попередній аналіз вірусу доступний за посиланням.

 

 

версія для друку