українська російська англійська
Привітання Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з Днем Конституції України
28.06.2017 | 09:00
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Дорогі українці!

Вітаю з Днем Конституції України!

Прийняття 21 рік тому Основного Закону України остаточно утвердило правовий статус нашої незалежності та державний суверенітет, територіальну цілісність і демократичний вектор розвитку всього суспільства. Конституція України 1996 року стала важливим інструментом формування політики забезпечення прав і свобод людини, вона сприяла зміцненню міжнародного авторитету України і заклала алгоритм для розвитку національного законодавства та політико-правової культури на сучасному етапі.

Сьогодні Конституція України гарантує громадянам невідємні права і свободи, проголошує людину найвищою соціальною цінністю, а народ – єдиним джерелом влади. Дух нашої Конституції відповідає історичним прагненням українців: бути господарем на рідній землі і будувати європейську успішну державу.

У цей день ми традиційно згадуємо видатних українців, які заклали основи правового мислення та конституційної культури в нашій інтелектуальній традиції: починаючи від київських князів Володимира Великого та Ярослава Мудрого до гетьмана Пилипа Орлика та керманичів Української Народної Республіки. Особливо приємно бачити, що молодші покоління із шкільної парти усвідомлюють, що конституційний процес завжди був і є невід’ємною складовою частиною української культури, історії, політики.

На наших очах Україна переживає важливі перетворення: запроваджуються галузеві реформи та структурні зміни в національній економіці, в державі та суспільстві відбуваються активні інтеграційні процеси, що наближають нас до співдружності європейських країн. І саме Конституція України є головним арбітром усіх наших починань, що безповоротно утверджують головний політичний вибір – законне та історичне право українців жити в дружньому, успішному, демократичному європейському суспільстві.

Сьогодні науковці, політики, представники громадського сектору беруть активну участь у конституційному процесі, здійснюють напрацювання щодо вдосконалення окремих положень Основного Закону. Однак, імперативна дія Конституції України має відбуватися не лише в політико-правовому полі, а і в етико-моральній площині. Відчуття персональної відповідальності кожного громадянина за долю країни, за процеси в державі і суспільстві та їх відповідність вимогам і положенням Конституції України – це вища форма політичної зрілості будь-якої спільноти. Приємно відзначати, що українці з гідністю складають цей іспит у своїй щоденній праці, відстоюванні прав і свобод у різних секторах суспільного та державного життя.

Нехай віра у власні сили об’єднує нас на шляху утвердження конституційних ідеалів справедливості, рівності та свободи, можливості реалізуватися кожній особистості та нашій славній країні!

 

З повагою

 

Прем’єр-міністр України                                              Володимир ГРОЙСМАН

 

версія для друку