українська російська англійська
Володимир Бондаренко відкрив фотовиставку, присвячену 100-й річниці створення першого уряду України
29.06.2017 | 17:00
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

 

Державний Секретар Кабінету Міністрів України Володимир Бондаренко відкрив в Будинку Уряду фотовиставку, присвячену 100-й річниці створення Центральною Радою Генерального Секретаріату.

«Сьогодні ми раді відновити історичну пам'ять в сучасній будівлі Уряду, де представлені фотознімки людей, які 100 років тому почали боротись за Україну», - відзначив Володимир Бондаренко. Він переконаний, що виставка дозволить пригадати, яким був той уряд і які цінності ніс свого часу.

«А це були ті ж самі цінності, які сьогоднішній Уряд, після Революції Гідності, продовжив впроваджувати в життя. В першу чергу це людина, це громадянин України, задля якого і працюють державні секретарі та міністри», - підкреслив він і додав, що в 1917 році також урядовці працювали для людей, при цьому, маючи обмежений ресурс, в тому числі і фінансовий, навіть не мали власної будівлі, а розміщувалися в Будинку вчителя, де займали кілька кімнат.

Але, як зазначив Володимир Бондаренко, пріоритетом була реалізація реформ і відродження державності. «І нині це те, що на сьогодні робить сучасний Уряд з метою покращення життя людей», - підкреслив він.

Відвідав виставку і Перший Віце-прем’єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, який зазначив, що даною експозицією показано не лише саме явище, що був такий Уряд, а показано постаті, тих генеральних секретарів, які своєю невтомною працею творили життя держави.

Степан Кубів зауважив, що підбирали на посади генеральних секретарів за «ціннісно-фаховим підходом» та досвідом роботи. «Валентин Садовський мав юридичну і економічну освіту, в 29 років обіймав посаду генерального секретаря юстиції. І ми можемо говорити про цілу школу Садовського. Коли дивимось на Христофора Барановського, то говоримо про розвиток корпоративного руху. Це на сьогодні децентралізація і дерегуляція, якою ми займаємося. Цікава постать Симона Петлюри. Це приклад незламності, приклад вірної служби», - поділився Степан Кубів і додав, що цю інформацію потрібно тиражувати, поширювати по школах, бібліотеках.

Юрій Баланюк з національної світлотеки Українська Мить додав, що створення Центральною Радою Генерального Секретаріату, в якому налічувалося 8 секретарів і один генеральний писар, дало поштовх для відродження незалежності. «Дмитро Христюк, який був  на той час Генеральним писарем і якому було 27 років, сказав таке: створення Генерального секретаріату Центральною Радою на той час відкрило можливість відродження української держави», - зазначив Юрій Баланюк.

А Ігор Кулик  з Українського інституту національної пам’яті підкреслив, що «відкриття виставки - це прагнення показати, що ми боролися за свою незалежність» постійно. «В 1917 році було життя і воно було українським», - підкреслив він.

Своєю чергою державний секретар Міністерства економічного розвитку та торгівлі Олексій Перевезенцев зауважив, що стає доброю традицію в Будинку Уряду організовувати подібні заходи. За його словами, якщо раніше розвішували портрети радянських керівників, то зараз організовується багато фотовиставок, присвячених різним подіям: спортивним звершенням, науковим, історичним тощо.

Фотовиставка до створення першого уряду триватиме щонайменше два тижні. А потім всі охочі зможуть побачити експонати в Будинку вчителя. Також заплановано, що після цього вона демонструватиметься в Музеї історії урядів.

У виставці використані матеріали Музею української революції 1917-1921 років та Музею видатних діячів української культури.

 

версія для друку