українська російська англійська
Синергія зусиль науки, держави та бізнесу - додаткові можливості для українського аграрного сектору
29.06.2017 | 17:21
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

Вже 4 роки поспіль в Україні виробництво зерна перевищує 60 млн тонн. За попередніми прогнозами, за сприятливих погодних умов у липні-серпні поточного року, аграрії зберуть і цього року не менше зернових. Про це заявила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева під час свого вітального слова на Дні поля «Інноваційні досягнення науково-дослідних установ НААН із селекції озимих, ярих зернових та лікарських рослин».

«Сьогодні Україна вже є великим виробником та експортером зернових та олійних культур у світі. Для того щоб зберегти та закріпити свої лідерські позиції, для нас є надзвичайно важливим розвивати галузь селекції, насінництва та діяльність аграрних науково-дослідних установ. Я впевнена, що лише в рамках спільного «тріалогу»: держави, науки та бізнесу ми зможемо досягнути успіху»,- наголосила заступник Міністра з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева. За її словами, в провідних економіках світу, де експорт аграрної продукції відіграє значну роль, впливає саме синергія зусиль науки та бізнесу, коли наука працює за прикладним принципом, тобто, орієнтуючись на потреби бізнесу та конкурентоспроможність своїх наукових розробок на міжнародному рівні.

«На жаль, товаровиробники сьогодні часто купують іноземне насіння, особливо, коли мова йде про гібриди кукурудзи чи насіння цукрового буряку. У 2016 році насіння було імпортовано на суму близько $350 млн. Але українська селекція за низкою культур може бути значним конкурентом для світових виробників. І загалом – ми маємо працювати над формуванням наукоємної складової нашого аграрного експорту», - підкреслила Ольга Трофімцева та додала, що активна спільна робота науки, держави та бізнесу відкриють нові можливості для українського аграрного сектору вже в середньостроковій перспективі.

 

версія для друку