українська російська англійська
У Києві обговорили цифрові технології та сервіси для реформування ДФС
29.06.2017 | 17:56
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

29 червня 2017 року Перший віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів та Міністр фінансів України Олександр Данилюк взяли участь у 21-й Генеральній Асамблеї Внутрішньо-європейської організації податкових адміністрацій (ІОТА).

У своєму виступі Степан Кубів підкреслив важливість інтеграції сучасних технологій та інноваційних рішень у роботу усіх сфер, включаючи податкову.

“У світі сучасних технологій, цифрових процесів, глобалізації нам важливо перетворити кожен податковий орган на технологічний функціональний сервіс. Особливо в умовах для зростаючої кількості компаній, які працюють без кордонів, без офісів, за новими бізнес-моделями”, - підкреслив Степан Кубів.

Він наголосив, що ключовими пріоритетами у роботі Уряду є розвиток і успіх підприємців, які створюють нові робочі місця, зростання добробуту платників податків. Степан Кубів також наголосив, що для втілення цих завдань Уряд реалізує системні та всеохоплюючі реформи, спрямовані на полегшення ведення бізнесу, підтримку малого та середнього підприємництва, дерегуляцію та реформування Державної фіскальної  служби України.

“Ми повинні створити систему, яка буде базуватися на новітніх цінностях, повазі до кожного підприємця, кожної людини, відповідальному ставленні до оточення, суспільства і громади. Це формуєте Ви, експерти нового рівня, які будують нову, сучасну філософію роботи податкової”, - відзначив Степан Кубів.

Він наголосив на успішній реалізації низки цифрових рішень у податковій галузі, серед яких оновлені можливості електронного кабінету платника податків та запуск електронного реєстру відшкодування ПДВ.

“З 1 квітня у ДФС запустили електронний реєстр відшкодування ПДВ, ведеться подальша робота над вдосконаленням його роботи. З 10 травня ДФС та офіс ProZorro напрацювали можливість отримання довідки про відсутність заборгованості через електронний кабінет платника податків. Цей сервіс дозволяє швидко та без походу до податкового органу отримати документ, необхідний для участі у тендерах”, - підкреслив Перший віце-прем’єр-міністр.

Він додав, що  такі сервіси та проекти спрямовані на подолання корупції, підвищення ефективності роботи підприємств, прозорості процедур та кращому сервісу для бізнесу та громадян.

Водночас, зауважив Степан Кубів, українські цифрові системи та сервіси потребують особливого захисту та підвищення рівня безпеки.

“Сьогодні ми знаємо про важливість підвищення безпеки систем через виклики, які постають перед нами у сучасному технологічному та цифровому світі. Ми повинні побудувати таку систему захисту систем, які дозволять якісно протистояти існуючим загрозам та викликам, адже без надійного захисту та надійних механізмів їх подолання сьогодні неможливо побудувати будь-яку справді надійну систему”, - підкреслив Степан Кубів.

Довідково

Внутрішньо-європейська організація податкових адміністрацій (ІОТА) – це міжнародна організація, створена рішенням Третьої Конференції з питань податкового адміністрування у державах центральної та східної Європи та країнах Балтії (СЕЕВ) у жовтні 1996 року.  Основною метою ІОТА є стимулювання багатосторонньої допомоги, обмін інформацією та кооперацією між членами ІОТА через постійний форум для податкових адміністрацій, проведення навчання, організація конференцій, семінарів, видання публікацій, надання технічної допомоги з урахуванням інтересів країн – членів ІОТА.

 

версія для друку