українська російська англійська
Для України дуже важливо налагодити системну участь наших фільмів на європейській світовій кіноарені, - Євген Нищук
29.06.2017 | 18:44
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

«Для України  дуже важливо налагодити системну участь наших фільмів на європейській світовій кіноарені. Адже сьогодні український  кінематограф відроджується, і це питання  є пріоритетним і для Міністерства культури, і для Уряду, і для кінематографістів. Саме кіноце те, що виховує суспільство, примирює,  те, що  якісно може презентувати нашу країну», - розповів Міністр культури України Євген Нищук  під час прес-конференції на тему: "Участь України в 52-му Міжнародному кінофестивалі у Карлових Варах".

«У нас великі традиції та потужна кінематографічна школа,  але певний час це були лише поодинокі успіхи. Зараз цей процес стає системнішим, і це  наслідок, в певній мірі, уваги з боку держави, у тому числі і її фінансової підтримки. До прикладу, цьогоріч  Урядом на розвиток  українського кінематографу виділено півмільярда гривень».

Міністр культури також відзначив важливість розвитку  міжнародного співробітництва в кінематографії, адже обидва фільми, які будуть представляти Україну на 52-му Міжнародному кінофестивалі у Карлових Варах, створені в копродукції і ця форма співпраці з іноземними партнерами має добру традицію і в Європі.

 «Кінофестиваль в Карлових варах – один з найпрестижніших кінофестивалів в Європі, тому для нас дуже важлива участь наших фільмів в офіційній конкурсній частині фестивалю. Для нас це можливість дати імпульс для більш  ширшої співпраці в культурній сфері. Окрім цього, в рамках поїздки, я матиму можливість поспілкуватися зі своїми колегамиміністрами культури Чехії та Словаччини які вже дали підтвердження в участі на презентації нашого фільму», - сказав Євген Нищук.

Нагадаємо, що  у період з 30 червня по 8 липня відбудеться 52-й Міжнародний кінофестиваль у Карлових Варах (Чеська Республіка), який є найбільшим і найстарішим кінофестивалем класу «А» у Чеській Республіці та одним з найпрестижніших у Центральній і Східній Європі. Цього року у головній конкурсній програмі кінофестивалю буде представлено повнометражний українсько-словацький художній фільм «Межа» режисера Петра Беб’яка, а в конкурсній програмі «Із Заходу на Схід» – фільм «Стрімголов» Марини Степанської.

 

 

версія для друку