українська російська англійська
Про радіаційну ситуацію в зоні відчуження в районі пожежі
29.06.2017 | 21:12
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Радіаційний фон в зоні відчуження контролюється за допомогою автоматизованої системи контролю радіаційного стану (АСКРС) ДСП «Екоцентр» у безперервному режимі на 39 пунктах. Дані цілодобово надходять до диспетчерського центру раз на годину, а в умовах надзвичайної ситуації – раз на 2 хвилини.

Враховуючи радіологічну значимість пожежі, на території зони відчуження посилено контроль за радіаційною ситуацією. В оперативному режимі аналізуються дані щодо потужності еквівалентної дози гамма-випромінювання (ПЕД) та вмісту радіонуклідів у повітрі в районі пожежі.

Початок пожежі 29.06.2017 року 0 1300 в районі КВ Вектор за даними чергового ДСП «Чорнобильська Пуща». На даний час триває пожежа в районі 336 кварталу Луб’янського лісництва. Вогнем охоплена територія близько 25 га.

Поблизу району пожежі розташовано 3 пункти АСКРС. Потужність еквівалентної дози гамма-випромінювання за даними пунктів АСКРС в районі пожежі істотно не змінилася, коливання поточних значень знаходяться у звичних для кожного пункту межах. Контрольні рівні потужності еквівалентної дози не перевищені.

З початку пожежі задіяна мобільна оперативна група ДСП «Екоцентр» з аспіраційним та дозиметричним обладнанням.

За даними радіаційної розвідки об’ємна активність 137Cs у повітрі в районі пожежі, на лінії вогню 29.06.2017 року о 19 годині складала 2,5Е-2 Бк/м3, що перевищує значення контрольних рівнів, встановлених гігієнічними нормативами «Основні контрольні рівні, рівні звільнення та рівні дії щодо радіоактивного забруднення об’єктів зони відчуження і зони безумовного (обов’язкового) відселення» у 2,5 рази (КР =1,0Е-2 Бк/м3 по 137Cs).

Потужність еквівалентної дози на відстані 1 м від поверхні ґрунту – 0,70 мкЗв/год, значення щільності потоку бета-частоквід 60 част/(хв·см2) поблизу горіння, 120 част/(хв·см2) на згарищі.

Враховуючи що район пожежі знаходиться поблизу «західного слід», з високими рівнями радіоактивного забруднення, особовому складу рекомендовано обов’язкові використання засобів захисту органів дихання.

В зоні відчуження та на прилеглих територіях на даний час погіршення радіаційного стану не спостерігається. Радіаційна ситуація знаходиться під контролем, подальша інформація буде оперативно уточнюватися та надаватися.

Довідково. Оперативна інформація ДСНС http://www.dsns.gov.ua/ua/Nadzvichayni-podiyi/63911.html

 

версія для друку