українська російська англійська
Прем'єр-міністр про пенсійну реформу: Маємо спільно з Парламентом ухвалити рішення в інтересах 12 млн пенсіонерів
03.07.2017 | 23:41
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Розгляд та ухвалення українським Парламентом законопроектів про пенсійну реформу, поданих Кабінетом Міністрів,  дозволить вже цього року провести пенсійну реформу та з 1 жовтня підвищити пенсії для 9 млн пенсіонерів. Про це Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив в ефірі телеканалу ICTV у понеділок.

"Зараз важливо, щоб український Парламент розглянув, вніс пропозиції і прийняв необхідні рішення для того, щоб ми вже у цьому році провели пенсійну реформу в інтересах українських громадян, і це дасть можливість з 1 жовтня підвищити 9 мільйонам пенсіонерів пенсії", - наголосив Прем'єр-міністр, але додав, що не все "залежить від Уряду".

Він підкреслив, що запропоновані Кабміном рішення дозволять створити в країні систему, здатну забезпечити бездефіцитність Пенсійного фонду за 7-10 років та відновити соціальну справедливість для 12 млн пенсіонерів, 80% з яких наразі живуть на мінімальну пенсію при дефіциті бюджету Пенсійного фонду в 140 млрд грн.

"Якщо ми не змінимо систему, пенсійної системи не буде в країні", - підкреслив Володимир Гройсман.

Він акцентував увагу на тому, що людина, яка працювала все життя, має отримувати не мінімальну пенсію, а підвищену. «І ми запропонували формули, що дають можливість сьогодні відновити цю справедливість. Як можна за таке не проголосувати? Вважаю, що настав час відповідальної політики. Треба відкинути популізм у сторону, зробити для країни те, що ми маємо робити, і усі відчують, що ці зміни будуть позитивними. Уряд готовий взяти на себе відповідальність за успішність проведення змін», - запевнив Глава Уряду.

Він вкотре нагадав, що реформа не передбачає підвищення пенсійного віку, натомість спирається на детінізацію економіки та інтереси людини праці. "Пенсійна реформа, чи не вперше в країні, - в інтересах українських громадян - як існуючих пенсіонерів, так і тих, хто вийде на пенсію", - наголосив Прем'єр-міністр.

 

версія для друку