українська російська англійська
Завдання Уряду - максимально виконати свою роботу і забезпечити споживачам комфортне споживання будь-яких енергоресурсів, - Наталія Бойко
05.07.2017 | 14:00
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості з питань європейської інтеграції Наталія Бойко в ефірі 5 каналу розповіла про те, що Уряд своїм завданням бачить забезпечити споживачам комфортне споживання будь-яких енергоресурсів.

У ході програми в ефірі каналу було розглянуто низку питань функціонування ПЕК країни, серед яких можливості реагування на кіберзагорози, транзит газу до країн ЄС, накопичення газу та вугілля до нового опалювального періоду, закупівля вугілля із США тощо.

Коментуючи заходи щодо підготовки до опалювального зимового періоду, Наталія Бойко наголосила, що протягом останніх років енергосистема не входить неочікувано в опалювальний період. Зокрема, здійснюється накопичення газу та вугілля згідно з планом підготовки. «Україна вперше за роки незалежності може похвалитися, що не купує газ напряму з Росії», - наголосила заступник Міністра. Вона також зауважила про необхідність працювати над модернізацією ГТС та важливість збереження обсягів транзиту газу до країн ЄС, оскільки Україна є надійним партнером Європи з питань транспортування газу. «Стратегічно й економічно нам важливо залишатися надійним транзитером газу для країни ЄС, - наголосила Наталія Бойко.  Розглядається також можливість зберігання газу для європейських країн в газосховищах України.

Крім того, Наталія Бойко повідомила, що здійснюються заходи щодо закупівлі імпортованого вугілля. Приватні компанії вже отримали перші поставки вугілля з ПАР. Також тривають перемовини ПАТ «Центренерго» щодо постачання вугілля з США: З погляду диверсифікації постачання вугілля - це важливий етап вирішення питань  забезпечення енергоресурсами. «Споживачі не повинні відчути на собі жодних проблем із поставками енергоресурсів», - наголосила Наталія Бойко.

Наталія Бойко відзначила важливість рішень щодо реформування вугільної галузі та заходів з переведення енергоблоків ТЕС на вугілля газової групи. Водночас ці завдання, за її словами, потребують часу та фінансових ресурсів.

Щодо створення ринку газу та використання транзитного потенціалу України Н.Бойко наголосила, що для України важлива підтримка Брюсселя та Сполучених Штатів Америки у вирішенні газових питань. Також зазначила, що здійснюється системна робота та вживаються всі заходи щодо виконання вимог Третього енергопакету ЄС. «Ті всі важливі заходи, які були реалізовані Урядом два роки тому для започаткування та поступового впровадження ринку газу, зараз повинні бути завершені, і ми повинні отримати повноцінний ринок газу», - наголосила Наталія Бойко.

Заступник Міністра розповіла й про заходи, які здійснені у зв’язку з хакерськими атаками на комп’ютерні мережі, у тому числі енергетичних підприємств, та особливо відзначила надійність безпеки функціонування підприємств НАЕК «Енергоатом». Також наголосила, що є повне розуміння того, що світ динамічно розвивається і змінюється ступінь загроз. «Ми будемо працювати разом з нашими іноземними партнерами, щоб додатково навчити персонал та підвищити рівень якості наших кадрів за участю міжнародних спеціалістів», - зазначила Наталія Бойко.

версія для друку