українська російська англійська
Україна проводить реформи заради результату, а не заради процесу, - Володимир Гройсман на конференції в Лондоні
06.07.2017 | 15:19
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Україна протягом останніх років робить реформи заради результату, а не заради процесу, сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час Конференції з питань реформ. Цей захід є центральною подією візиту Глави Уряду до Великої Британії.

«Нам потрібні реформи заради результату, а не процесу. І тут можу привести два приклади. Один – приватизація. З одного боку ми розуміємо, що приватизація відкриває нові можливості з огляду залучення інвестицій і розвитку економіки, з іншого боку, ми маємо створити клімат, аби ці інвестиції запустити. І тут потрібне законодавство, яке ми вже ухвалили і подали в Парламент. Буде нова система прозорої, конкурентної приватизації. Але ми закладаємо нюанс: поки ми не проведемо зміни в судовій реформі, на весь процес приватизації буде поширюватися англійське право. Це прекрасний захист, - сказав Глава Уряду. – Наступна позиція – корупція. До 2014 року було відсутнє законодавство щодо процесів в державному секторі. Багато чого було монополізоване і управлялося згори. Що зробив Уряд, Парламент, Президент? Ми почали децентралізацію – делегування повноважень. Ми почали створювати нове законодавство, яке вже діє. Ми відкрили всі реєстри, поставили вимоги електронного декларування майна чиновників, розпочали дерегуляцію і скоротили поле для зловживання. Створили необхідну антикорупційну інфраструктуру. А саме: Антикорупційну прокуратуру, Національне антикорупційне бюро. Але слабке місце – система судів. Тому на черзі – створення антикорупційної палати – суду. Незалежної – що дуже важливо!»  

Прем’єр-міністр також нагадав, що окрім означених реформ, в Україні обговорюють інші реформипенсійну, освітню, медичну. І проводити трансформації треба зараз – попри безпрецедентні загрози й виклики. «Ми маємо демонструвати лідерство, єдність та успіх. Ми налаштовані на результат, - наголосив Прем’єр-міністр. – Ми маємо жити повноцінним життя, для цього є абсолютно все. І готові працювати 24 години на добу». 

версія для друку