українська російська англійська
Україна відроджується, і ми готові допомогти прискорити цей процес – представники ключових фінансових організацій світу під час Конференції в Лондоні
07.07.2017 | 08:14
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Економіка України демонструє стале зростання, і завдання міжнародних фінансових організацій – партнерів держави – допомогти прискорити цей процес. Таку думку висловили представники Світового банку, Європейського банку реконструкції й розвитку, Європейського інвестиційного банку, Організації співробітництва й розвитку в Європі під час великої міжнародної Конференції  з питань реформ в Україні. Конференція пройшла 6 липня в Лондоні і стала одним з ключових заходів візиту Премєр-міністра України Володимира Гройсмана  до Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії. Учасниками зібрання були понад три десятки дипломатів та представників міжнародних фінансових організацій. Головували на Конференції Премєр-міністр Володимир Гройсман та Державний секретар Великої Британії у закордонних справах Борис Джонсон.

Так, Президент Європейського банку реконструкції та розвитку Сума Чакрабарті підкреслив, що Україна – на дорозі трансформацій. «Зараз ми йдемо до стабільності та економічного зростання, бачимо швидкі реформи в банківському та енергосекторі, у держзакупівлях, корпоративному управлінні, - відзначив Президент ЄБРР. - Що треба далі? Знімати економічні бар’єри, повертати повагу до власності та боротися з корупцією». При цьому він наголошував, що грамотна земельна реформа та успішна приватизація дозволять залучити інвесторів та серйозні фонди в різні сектори економіки, а зокрема в агросферу.

У свою чергу віце-президент Світового банку в регіоні Європи та Центральної Азії Сиріл Мюллер також наголошував на необхідності проведення виваженої реформи земельних відносин. «Втім, є й ще один виклик - боротьба з бідністю і покращання рівня й стандартів життя», - зазначив представник Світового банку і додав, що Світовий банк поділяє прагнення Уряду в питанні модернізації системи соціальної допомоги України.

Про розвиток економіки говорили й представники Європейського інвестиційного банку, для якого  Україна – найбільша операційна країна Банку поза межами ЄС з портфелем проектів на понад 3 млрд євро, та Організації економічного співробітництва та розвитку. ЕІБ готовий продовжувати підтримку експортно-орієнтованих підприємств та розвивати проекти технологічного оновлення України, підтримки інновацій та науки. В свою чергу ОЕСР співпрацюватиме в напрямках інвестицій та створення ділового клімату, боротьби з корупцією, інституційному розвитку та верховенстві права.

 

версія для друку