українська російська англійська
Держпродспоживслужба, експортери та громадськість обговорили питання регулювання експорту волоського горіха
07.07.2017 | 11:54
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ТА ЗАХИСТУ СПОЖИВАЧІВ

Представники Держпродспоживслужби, Української горіхової асоціації та Всеукраїнської аграрної ради обговорили проблемні питання регулювання експорту українського волоського горіха, зокрема у частині перетину державного кордону.

Зустріч відбулася під керівництвом Голови Держпродспоживслужби Володимира Лапи та за участю експерта податкової групи Реанімаційного пакета реформ, заступника голови Всеукраїнської аграрної ради Михайла Соколова та представників Української горіхової асоціації.

У рамках перемовин представники Держпродспоживслужби наголосили, що більшість проблемних питань, які турбують бізнес, можливо вирішити в рамках нового чинного харчового законодавства. Зокрема було надано пояснення щодо процедури здійснення державного контролю за дотриманням суб’єктами господарювання чинного законодавства. Так, було відзначено, що наразі планові заходи державного контролю можуть здійснюватися не частіше, ніж раз на два роки, при цьому звернення юридичних осіб (профільних асоціацій) не є підставою для здійснення позапланових заходів контролю.

Також учасники зустрічі обговорили основні пункти проекту постанови Кабінету Міністрів «Про внесення змін до Порядку проведення огляду, обстеження, аналізу, знезараження та інспектування (оформлення фітосанітарного та карантинного сертифікатів) об’єктів господарювання у сфері карантину рослин». У цьому контексті було зазначено, що даний проект постанови у такому вигляді не вирішує проблемних питань.

Разом з цим Всеукраїнська аграрна рада розробила проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження системи електронного адміністрування обліку руху деяких товарів», який представник аграрної ради презентував учасникам зустрічі. Він наголосив, що законопроект є збалансований і в разі прийняття дасть змогу вирішити проблемні питання, які турбують експортерів горіха волоського.

У свою чергу представники Української горіхової асоціації зазначили, що ознайомляться із даним проектом закону, проаналізують його та сформулюють своє бачення щодо необхідності його прийняття.

версія для друку