українська російська англійська
Для більш якісного процесу реформування оборонного сектору потрібно застосовувати стратегічний загальнонаціональний підхід, - Іванна Климпуш-Цинцадзе
07.07.2017 | 12:11
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Попри те, що в сфері  реформування сектору безпеки та оборони в Україні зроблено дуже багато, він все ще страждає від  низки обмежень. Вони пов'язані з недостатнім обсягом наявних ресурсів та недостатньою інституційною спроможністю відповідних органів,  бюрократією, нестачею порозуміння між відомствами і різницею у їхніх підходах до роботи. Про це у четвер, 6 липня, заявила Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, виступаючи в Лондоні на Конференції з питань реформ в Україні.

Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що в Україні поновлено систему міжвідомчої координації євроатлантичної інтеграції. Щоб успішно виконати дорожню карту реформування оборонного сектору потрібна реалізація пріоритетних напрямків, встановлених Стратегічним оборонним бюлетенем. Це в першу чергу створення повноцінної законодавчої бази для реформування і регулювання сектору безпеки та оборони, професійний розвиток фахівців, наявність фінансового ресурсу, а також його прозоре та відповідальне використання. Іванна Климпуш-Цинцадзе підкреслила, що важливим завданням також  є вдосконалення громадського та парламентського контролю за процесом реформування, підвищення рівня експертних знань  серед депутатів з тим, щоб забезпечити якіснішу підтримку законопроектів та координацію зусиль всіх сторін.

«Ми створюємо в Україні власну національну систему професійного розвитку персоналу, залученого до процесу реформ безпеки та оборони», - підкреслила Віце-прем’єр. Вона також додала, що громадські активісти, які багато зробили для української армії останніми роками, мають долучатися до процесу реформування вже в іншій якості, переходячи  з дорадчого рівня з частковою залученістю на більш фаховий та експертний, очолюючи конкретні напрямки роботи та беручи на себе відповідальність.

«Нам потрібен всеохоплюючий підхід до реформування сектору оборони на національному рівні з більшою координацією, взаємодією, прозорістю, щоб найкращим чином використати всі ресурси та досягти поставлених цілей якомога швидше», - підкреслила І.Климпуш-Цинцадзе. «Для цього внутрішні стейкхолдери і зовнішні партнери повинні об’єднатися заради спільної мети», - підкреслила Віце-прем’єр. Для кращого стратегічного планування у сфері безпеки й оборони Іванна Климпуш-Цинцадзе запропонувала створити на базі стратегічної групи радників з реформування сектору безпеки а оборони, до якої входять, зокрема, Велика Британія, Канада, Литва, Німеччина, Польща та Сполучені Штати Америки, групу "друзів України". Вона висловила надію, що до цієї групи ввійдуть представники і інших країн.

Іванна Климпуш-Цинцадзе запропонувала назвати її «лондонською групою», висловивши переконання, що «найвірніші друзі» України, які ввійдуть в цю групу, «можуть надати допомогу в стратегічному плануванні, зміцненні та визначенні пріоритетів двосторонніх зусиль та планів, приведенні їх у відповідність до пріоритетів Стратегічного оборонного бюлетеня України та запросять інші країни для додаткової підтримки».

Віце-прем’єр також повідомила про запуск разом з «Жінками ООН» пілотного проекту зі створення інституційної структури з 15 радників з гендерних питань у структурах безпеки та оборони, і висловила переконання, що такі посади мають бути в усіх структурах безпеки та оборони.  «Гендер не стосується лише жінок. Йдеться про суспільство. Гендер є лакмусовим тестом на те, наскільки військові готові до змін, готові до реформ».

Віце-прем’єр висловила вдячність закордонним партнерам за підтримку в здійсненні реформ та у захисті від російської агресії, і наголосила, що на даному етапі «головний напрямок цієї допомоги має бути спрямований не тільки на задоволення поточних потреб української безпеки, а й  на сприяння розвитку українського потенціалу у секторі оборони та безпеки в стратегічній перспективі».

У міжнародній конференції з питань реформ в Україні, яка пройшла 6 липня в Лондоні, взяли участь понад 30 представників міжнародних безпекових та фінансових організаційпартнерів України. Урядова делегація України представила їм План пріоритетних дій Уряду до 2020 року та напрямки підтримки реформ.

версія для друку