українська російська англійська
Мирослав Продан зустрівся з Генеральним директором Європейського офісу з питань боротьби з шахрайством Джованні Кеслером
07.07.2017 | 17:33
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

Актуальні питання та перспективи співпраці між Україною та Європейським бюро з питань боротьби з шахрайством (OLAF) обговорили під час зустрічі в.о. Голови ДФС Мирослав Продан та Генеральний директор OLAF  Джованні Кеслер 7 липня у м. Брюссель у рамках 129/130 сесій Ради митного співробітництва.

Мирослав Продан відзначив високу активність та ефективність взаємодії між ДФС та OLAF, яка має значні перспективи для розвитку.

«Сьогодні ми використовуємо всі можливі механізми та формати співпраці. Так, зокрема, налагоджений оперативний обмін інформацією та запитами про надання допомоги, проводяться спільні з OLAF розслідування, пов’язані з порушенням заборон та обмежень переміщення товарів, а також спеціальні міжнародні операції, спрямовані на виявлення каналів незаконного переміщення товарів», - зазначив Мирослав Продан.

Він повідомив, що за результатами комплексу проведених заходів, у т.ч. й з залученням інших зацікавлених країн регіону, вже отримано конкретні результати.

Так, наприклад, цього року правоохоронними органами Туреччини в контейнерах, які прямували до Одеси з Об’єднаних Арабських Еміратів, виявлено та вилучено 2440 ящиків сигарет, орієнтовною вартістю 26 млн. гривень. Інший випадок: у вантажному транспортному засобі з причепом, який прибув для митного оформлення до паромної переправи МП «Чорноморськ» Одеської митниці ДФС (з Румунії через Болгарію) ДФС виявлено та вилучено 1250 ящиків (625 тис. пачок) сигарет виробництва Румунії, орієнтовною вартістю 13 млн. грн. За рішенням суду на цей вантаж накладено арешт.

Окремо в.о. Голови ДФС відзначив проведену спеціальну митну операцію «Протидія незаконному переміщенню тютюнових виробів – 2016».

«Внаслідок здійснення обміну оперативною інформацією між митними органами України, Румунії, Сербії і Угорщини, та за участі OLAF було попереджено спробу незаконного переміщення через угорсько-українську ділянку кордону 12 млн. шт. сигарет», - повідомив Мирослав Продан.

Він також зазначив, що у співпраці з OLAF розпочато оперативний обмін інформацією про факти незаконного переміщення авіаційним транспортом громадянами-кур’єрами  тютюнових виробів. За результатами оперативної взаємодії здійснено затримання партій цигарок, які переміщувались до Італії, Іспанії, Швеції, Швейцарії та Ізраїлю.

Мирослав Продан підтвердив готовність до подальшої співпраці з OLAF та висловив сподівання на підтримку з боку OLAF перспективних напрямів співробітництва, а саме:

- організацію ефективного оперативного обміну інформацією за напрямками незаконного обігу сигарет, контрафактної продукції, та незаконного використання коштів Євросоюзу;

- проведення паралельних розслідувань щодо учасників міжнародних злочинних груп;

- виявлення активів у країнах Євросоюзу, придбаних за кошти, здобуті злочинним шляхом на території України;

- продовження практики проведення спецоперацій, в т.ч. з відпрацювання каналів та схем незаконного переміщення тютюнових виробів  авіакур’єрами.

У свою чергу Генеральний директор OLAF  Джованні Кеслер висловив готовність сприяти більш широкому залученню ДФС до політичних ініціатив ЄС у протидії шахрайству.

«Ми вражені і повністю підтримуємо позитивні зміни та зрушення у роботі ДФС за останній час та докладемо максимум зусиль для пошуку шляхів фінансової та іншої допомоги ДФС у боротьбі з шахрайством та контрабандою підакцизної групи товарів», - підкреслив Джованні Кеслер.

Він відзначив значну активізацію роботи фіскальної служби у напрямі протидії незаконному переміщенню тютюнових виробів та боротьбі з корупцією.

Крім того, за словами Джованні Кеслера, OLAF рішуче підтримує заплановані значні інвестиції в інфраструктуру митниць та пунктів пропуску.

 

 

версія для друку