українська російська англійська
Недостатньо ввести квоти для жінок, потрібно створити механізми контролю їх дотримання, – І.Климпуш-Цинцадзе на “Women in Leadership”
07.07.2017 | 18:02
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

«Щоб зруйнувати бар'єри та створити більше  можливостей для жінок, потрібне необхідне законодавство, висока залученість жінок та головне – дотримання цього. Мало ввести квоти для жінок. Потрібно мати механізми контролю дотримання цих квот та санкції  за недотримання». Про це заявила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, виступаючи на Міжнародній конференціїWomen in Leadership”, яка проходить в Португалії.

Вона розповіла учасникам конференції, що боротьба за гендерне рівноправ’я в Україні відбувається на тлі військового конфлікту на Сході, викликаного агресією Російської Федерації,  складної економічної ситуації, необхідності вирішувати проблеми великої кількості внутрішньо переміщених осіб. «Проте українці мають давні  історичної традиції борців за свободу, а жінки традиційно відігравали значну роль у українській родині та в суспільстві. Говорячи про права жінок та гендерну рівність, ми в Україні спираємося на найкраще в наших історичних традиціях та на розквіт свободи дій, який  зараз переживає Україна», - зазначила Віце-прем’єр.

Жінки відіграють суттєву роль у проведенні реформ в  Україні, їхня роль суттєво зросла з часів Революції Гідності. «Наразі стратегічний момент для України покращити ситуацію з  гендерною рівністю. Ми працюємо над  збільшенням участі жінок у політиці, економіці та інших сферах суспільства», - зазначила Віце-прем’єр.  Наразі в українському парламенті 12% жінок, в Уряділише 8%. В той же час після  перемоги на останніх виборах  у Франції  Еммануеля Макрона представленість жінок у французькому парламенті зросла з 12% до 38,6%, у Великобританії вона складає  30%, у Швеції- 43,6%.

Відповідно, Україна зробила кілька важливих кроків уперед, запровадивши квоти для жінок у виборчих списках політичних партій, ввівши введення поняття гендерної ідентичності та заборони дискримінації за ознакою статі, затвердивши Національну стратегію з прав людини, де боротьба проти гендерного насильства визначена як окреме завдання. В Україні почали активно розвивати національні інституційні механізми для реалізаії  гендерної рівності: зокрема, український уряд запровадив посаду державного уповноваженого з питань гендерної політики та створення відповідного офісу. З іншого боку, справи йдуть не так швидко, як хотілося б. Статистика насильства в сім'ї все ще висока, ситуація на Сході країни впливає не найкращим чином, заважають існуючі стереотипи щодо розподілу ролей між чоловіками та жінками в суспільстві та сім'ї, церковні постулати,  недостатній суспільний запит на ґендерну політику. Але зараз ситуація  змінюється.

«Ми в Україні повинні  збільшити участь жінок у політичному житті, вдосконалити механізм забезпечення їх присутності в керівництві України. Наша задача- мінімум - третина жінок у  парламенті, це 150 мандатів, і принаймні третину уряду мають складати жінки. Це забезпечить більш ефективні, більш якісні рішення, більш сталий економічний розвиток країни», - зазначила І.Климпуш-Цинцадзе.

Вона підкреслила, що в Україні ще необхідно виконати багато завдань: внести зміни до виборчого законодавства щодо збалансованого представництва жінок та чоловіків у списках кандидатів на виборах, впровадити більш  ефективний  механізм квотування на законодавчому рівні, ввести гендерні квоти на  виборах до місцевих рад

Захід також відвідав Президент Португалії Марселу Рібелу ді Соуза. Він привітав учасниць конференції та розказав, як складно було досягти збільшення представленості жінок у португальському публічному секторі. Соціал-демократична партія, членом якоі він був, втратила значну кількість прихильників, захищаючи права жінок. Однак цей шлях не має альтернативи, впевнений президент Португалії. За його словами, зараз ситуація покращилася, і Португалії все вдалося досягти позитивної динаміки щодо росту присутності жінок в органах влади та самоврядування

Організатор конференції Women in Leadership -  португальська організація Association of Women Ambassadors, до якої входять жінки-дипломати, які працюють в Португалії. Серед асоційованих членів організаціїНадзвичайний та Повноважний посол України в Португалії Інна Огнівець.

версія для друку