українська російська англійська
"Наука обороні - оборона науці" - гасло першого в історії України спільного засідання Воєнно-наукової ради ЗСУ та НАН України
07.07.2017 | 18:13
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

7 липня за ініціативи Генерального штабу Збройних Сил України відбулося Спільне засідання Воєнно-наукової ради Збройних Сил України та Президії Національної академії наук України.

Метою спільного засідання була підготовка обґрунтованих та узгоджених пропозицій щодо практичної реалізації у Збройних Силах України та на підприємствах оборонно-промислового комплексу України наукових здобутків Національної академії наук України.

Захід відбувся під спільним головуванням начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України генерала армії України Віктора Муженка та Першого віце-президента Національної академії наук України, академіка НАН України Володимира Горбуліна, та за участю тимчасово виконуючого обов’язки Міністра оборони України Івана Руснака.

В ході засідання відбувся відвертий обмін думками між очільниками провідних науково-дослідних інститутів НАН України, Асоціації підприємств виробників озброєння та військової техніки, представниками Державного концерну «Укроборонпром» та керівництвом Збройних Сил України щодо шляхів покращення співробітництва та прискорення часу реалізації проектів.

За словами генерала армії України Віктора Муженка, Збройні Сили України готові до прямого діалогу з науковцями та промисловцями з метою максимального прискорення програм модернізації існуючої та прийняття на озброєння зразків нової військової техніки.

«Ми сподіваємося, що постійна тристороння комунікація дозволить усунути більшість бюрократичних перепон в реалізації перспективних проектів переозброєння Збройних Сил України», - наголосив начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України.

Підтвердженням його слів стали змістовні доповіді командувачів видів та родів Збройних Сил України щодо актуальних та перспективних потреб українського війська.

На завершення зустрічі академік НАН України Володимир Горбулін зазначив:

«Ми, нарешті, маємо зрозуміти, що ніхто найсучасніші  озброєння нам не подарує і не продасть. Завдяки співпраці науковців і конструкторів оборонних підприємств та за замовленням військового відомства ми можемо створити його самі».

Він подякував начальнику Генерального штабу Збройних Сил України за організацію цього важливого форуму, першого у новітній історії України, який надав можливість узгодити позиції Збройних Сил, НАН України і українського ОПК у вирішенні завдань з підвищення безпеки і обороноздатності держави.

версія для друку