українська російська англійська
Ігор Жданов: Закликаю українську молодь проявити патріотизм та гідність і не брати участі у цьому так званому Форумі молоді у Сочі
07.07.2017 | 18:16
МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

вкотре закликаю українську молодь проявити увесь свій патріотизм та гідність і не брати участі у цьому так званому форумі. Закликаю інші країни проігнорувати даний захід і не дозволити Кремлю втягнути своїх громадян у провокацію, міжнародний дипломатичний скандал, неминучу заборону на в'їзд до України".

На цьому Міністр молоді та спорту Ігор Жданов наголосив під час брифінгу щодо бойкотування Всесвітнього фестивалю молоді і студентів, який відбувся в Українському кризовому медіа-центрі.

Причина бойкотувати фестиваль – заплановане відвідування іноземними делегатами тимчасово окупованої внаслідок збройної агресії Російської Федерації території України – м. Севастополь (Україна) та м. Сімферополь (Автономна Республіка Крим, Україна).

За даними ЗМІ, до участі у заході також запрошено представників так званих "ДНР" і "ЛНР". Вірогідно, що Росія хоче використати молодіжний форум для схвалення окупації частини України і легітимації так званих терористичний республік «ДНР» та «ЛНР».

"Після нашої першої заяви росіяни прибрали із сайту форуму оголошення про намір делегатів відвідати Севастополь та Сімферополь. Це означає, що вони дійсно планували і очевидно планують здійснити такий крок", - зазначив Ігор Жданов.

Він подякував організаторам заходуГО "Молодіжний Націоналістичний Конгреста Національній молодіжній раді України за увагу до цієї події та її можливих наслідків.

Ігор Жданов зазначив, що Мінмолодьспорту звернулося до МЗС України, Міністерства з питань тимчасово окупованих територій, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, ОДА - вжити відповідних заходів у межах своєї компетенції.

Учасники брифінгу - Василь Дубовий, Голова Секретаріату ГО “Молодіжний Націоналістичний Конгрес” та Андрій Колобов, голова Національної молодіжної ради Українизвернули увагу на те, що участь студентів і молодіжних делегатів іноземних держав у незаконному відвіданні АРК Крим буде грубим порушенням державного суверенітету і законів України.

Нагадаємо, що відповідно до ст. 10 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" в’їзд іноземців на тимчасово окуповану територію України та виїзд з неї допускаються лише за спеціальним дозволом через відповідні контрольні пункти. Порушення зазначеного порядку тягне за собою відповідальність, передбачену Кодексом України про адміністративні правопорушення та Кримінальним кодексом України.

Ігор Жданов також зазначив, що Міністерство вдячне інститутам громадського суспільства, які розповсюдили відповідні звернення - Національній молодіжній раді України, "Європейський молодіжний парламентУкраїна", міжнародній організації "АЙСЕК", ВМГО "Молодь Демократичного альянсу", Молодіжному націоналістичному конгресу, "Центру громадянських свобод", Національній скаутській організації України, YMCA та іншим.

 

версія для друку