українська російська англійська
Володимир Гройсман: Виклики, що стоять перед Україною, мають об'єднати демократичний світ
09.07.2017 | 12:23
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Виклики сьогодення, з якими стикається Україна, мають об’єднати світ, адже йдеться не просто про впровадження реформ в умовах тотальної агресії з боку Росії, а про спільну протидію військовій, економічній та інформаційній агресії заради встановлення поваги до міжнародного права та захисту демократичних цінностей. Про це сказав Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з Генеральним секретарем Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутеррешем. Візит в Україну став одним з перших міжнародних візитів новообраного Глави ООН, який приступив до виконання обовязків з січня нинішнього року.   

Володимир Гройсман підкреслив, що зустріч у Києві відбувається в часи, коли Росія вирішила не дотримуватися норм міжнародного права та принципів поваги до демократичного світу. «Те, що робить Росія, несе величезну загрозу. Ми усвідомлюємо загрозу життю мирних жителів на окупованих територіях, ми бачимо, що відбувається в Криму, ми маємо 1,7 млн переселенців, - сказав Володимир Гройсман. – Ми маємо разом подолати ці виклики. Росія має повернутися в межі своїх кордонів та перестати використовувати зброю. І не можна просто закривати очі на цю проблему». 

Глава Уряду Україну підкреслив, що сталих рішень цієї проблеми немає, як і немає досвіду впровадження реформ в умовах загроз та агресії, яких зазнає Україна вже третій рік. Втім у 2014 році в країні розпочалися перетворення – в умовах військових загроз, накопленої роками інституційної слабкості, високого рівня корупції, низької якості правосуддя та падіння економки на понад 16%. «Але за три роки нам вдалося вистояти та зробити низку серйозних реформ. Зрозуміло, що попереду багато роботи, але напрямок задано правильний. Мій колега – попередній премєр-міністр Арсеній Яценюк - взяв на себе тягар важливих перетворень. Ми прийшли у квітні 2016 року, і одним з наших перших рішень було встановлення ринкових цін на газ, чого не було 25 років і що формувало великі корупційні схеми, - сказав Володимир Гройсман. - Ми розпочали реформу державної служби України, адже потрібно відновлювати інституційну спроможність. Ми запустили нову систему державних закупівель. Наш пріоритет - сталий економічний ріст, масштабна приватизація, проведення змін в земельній, пенсійній, медичній та освітній системах».

 

версія для друку