українська російська англійська
Іванна Климпуш Цинцадзе та Єнс Столтенберг відкрили виставку "Україна-НАТО. Формула безпеки"
10.07.2017 | 11:48
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ`ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Віце-прем`єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе та Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг відкрили виставку «Україна-НАТО. Формула безпеки» в Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький арсенал».

«20 років тому Президент України та лідери держав-членів Північноатлантичного Альянсу підписали Хартію про особливе партнерство. Цей документ заклав підвалини стратегічних відносин із союзом найбільш розвинутих демократичних держав світу», – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона зазначила, що інтеграція до НАТО – важливий фактор безпеки України: «Не єдиний, але потужний і стратегічний. Той час, коли можна було надіятися на нейтральний статус, минув. НАТО для нас – не панацея, а можливість».

Віце-прем`єр-міністр переконана: якщо Україна зможе показати себе надійним партнером Альянсу у спільній справі побудови більш безпечної Європи, якщо ми будемо реформувати всі сфери суспільного життя відповідно до критеріїв НАТО без затримок і в узгодженому темпі – у скептиків всередині Альянсу буде дедалі менше аргументів, аби відтерміновувати наш вступ.

Свій виступ Іванна Климпуш-Цинцадзе завершила словами Д. Кеннеді, які він говорив про США та Канаду. Віце-прем`єр провела аналогію між Україною та НАТО: «Історія зробила нас сусідами. Економіка зробила нас партнерами. Необхідність зробила нас союзниками. Тих, кого поєднав Бог, не роз’єднає ніхто».

Єнс Столтенберг у своєму виступі зазначив, що У країна завжди підтримувала безпекові ініціативи НАТО, беручи участь у місіях та операціях Альянсу. «Ви робили це, навіть не зважаючи на велику кількість викликів тут, вдома», – наголосив він.

Генсек НАТО сказав, що Альянс продовжуватиме тісно співпрацювати з Україною в оборонній, управлінській та економічній реформах.

«Ця виставка виходить далеко за межі презентації фактів про історію НАТО. Вона нагадує нам про свободу людей і видатні речі, яких можна досягти разом. Виставка покликана руйнувати всі види стін: ментальних стін, що розділяють людей, стін, побудованих пропагандою, стереотипами та дезінформацією. На щастя, ці ментальні бар’єри можна подолати, будуючи мости правди, розуміння та дружби. Кожне покоління має обов’язок зберігати мир для наступних поколінь», – підкреслив Генеральний секретар НАТО.

Виставка «Україна-НАТО. Формула безпеки» приурочена 20-річчю підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та Північноатлантичним альянсом. Перші 42 роки його існування – з 1949 до 1991 – Україна провела по інший бік «залізної завіси». Але «залізні завіси» у свідомості людей пережили і її падіння. За роки незалежності уявлення про НАТО в українському суспільстві значно змінилися. Тепер вони також бувають полярними: від «агресивного військового блоку», до «панацеї усіх безпекових проблем України».

Зазвичай, такі стереотипи базуються не стільки на хибній інформації, скільки на браку інформації як такої. Цьогорічна дата – нагода озирнутися, дізнатися більше, переосмислити пройдений шлях – і рухатися вперед. За ці 68 років і Альянс, і весь світ, і Україна пережили немало. Експозиція пропонує пригадати, які ключові події зробили НАТО, світ і Україну такими, якими вони сьогодні є.

Відвідати виставку можна буде з 11 до 30 липня включно в НКММК «Мистецький арсенал» на вулиці Лаврській, 10 – 12 у Києві.

версія для друку