українська російська англійська
У СОТ завершилось перше засідання щодо заборони РФ імпорту залізничного обладнання з України
11.07.2017 | 18:23
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

10 – 11 липня 2017 року в рамках процедури врегулювання суперечок у Світовій організації торгівлі відбувається розгляд справи DS 499 щодо заборони Росією імпорту українського залізничного рухомого складу, стрілочних переводів та іншого залізничного обладнання.

У рамках розгляду суперечки пройшло перше засідання Групи експертів та сесія третіх сторін, що в свою чергу являє собою розгляд справи по суті. Українська та російська делегація, а також треті сторони виголосили свої усні заяви та надали відповіді Групі експертів на додаткові запитання до їхніх позицій.

У перший день розгляду справи позиція України полягала у доведенні, зокрема:

- необґрунтованого обмеження імпорту залізничного обладнання, що порушує положення Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року та Угоди про технічні бар'єри у торгівлі;

- неправдиві і безпідставні твердження РФ про неякісність та невідповідність стандартам безпеки вагонів українських виробників;

- системний характер застосованих РФ обмежень щодо імпорту залізничного обладнання походженням з України.

У другий день засідання Група експертів заслухала відповіді на додаткові запитання стосовно обставин, обґрунтувань та доказів сторін. Так, Україною надано відповіді Групі експертів стосовно:

- визначення конкретних заходів, які є предметом оскарження Україною в цьому процесі;

- невідповідності та помилковості заперечень РФ щодо процесуальних аргументів по справі;

- пропозицій інтерпретації відповідних статей Угоді про технічні бар'єри у торгівлі, що оскаржуються Україною.

Українська сторона також звернула увагу Групи експертів на те, що РФ не висунула жодних контраргументів, які стосуються оскаржуваних заходів. Це є явним свідченням того, що РФ використовувала процедури оцінки відповідності як інструмент запобігання імпорту українських залізничних виробів та блокування доступу українських виробників до ринку”, - зазначила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі - Торговий представник України Наталія Микольська.

Наступними кроками буде опрацювання результатів вищезазначеного засідання та додаткових запитань Групи експертів, підготовка до другої зустрічі сторін суперечки (заплановано на листопад поточного року). Фінальний звіт Групи експертів по цій справі (рішення по суті справи) очікується в квітні 2018 року.

версія для друку