українська російська англійська
Сергій Савчук: Дніпропетровщина - один з прогресивних регіонів у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики
14.07.2017 | 16:38
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

Дніпропетровська область завжди вирізняється активністю у питаннях енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії. Наступний план дій регіону у цих сферах обговорили Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та перший заступник Голови Дніпропетровської ОДА Олег Кужман у ході зустрічі 14 липня.

«Дніпропетровщина – лідер серед регіонів за кількістю ОСББ, які скористалися «теплими» кредитами. Наразі понад 100 ОСББ та ЖБК з різних міст області взяли участь у програмі з утеплення житла. Крім цього, в області запроваджено регіональну програму здешевлення «теплих» кредитів, а також 8 міських та 5 районних програм. Все це доводить, що питання надання фінансової допомоги населенню на енергоощадні заходи – у пріоритеті регіону», - повідомив Сергій Савчук.

Також Голова Агентства розповів про важливість та переваги запровадження енергосервісу та енергоменеджменту для підвищення рівня енергоефективності у бюджетній сфері.

«В рамках підписаних меморандумів про співпрацю Агентство надаватиме підтримку та консультації як щодо укладення ЕСКО-договорів, так і в питанні запровадження систем енергоменеджменту», - запевнив Сергій Савчук.

Сторони також обговорили стан розвитку відновлюваної енергетики, акцентуючи увагу на збільшенні потужностей з виробництва тепла «не з газу». Сергій Савчук розповів про законодавчі нововведення, які сприятимуть залученню інвесторів у проекти із заміщення газу. Зокрема, мова йде про введений стимулюючий тариф на тепло з відновлюваних джерел енергії.

За результатами зустрічі сторони дійшли згоди щодо необхідності посилити співпрацю у зазначених питаннях. Водночас особлива увага приділятиметься впровадженню ЕСКО-механізму та енергоменеджменту у бюджетній сфері.

 

версія для друку