українська російська англійська
Представники Мінмолодьспорту та інших відомств обговорили з експертами Ради Європи питання вдосконалення законодавства України щодо боротьби з допінгом в спорті
14.07.2017 | 17:28
МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

Триває візит до України експерт"в Ради Європи з питань вдосконалення законодавства України щодо боротьби з допінгом в спорті.

13 липня на НСК «Олімпійський» представники Мінмолодьспорту, Національного олімпійського комітету, Національного антидопінгового центру обговорили питання доопрацювання чинного антидопінгового законодавства та розробки нових проектів нормативних актів у сфері боротьби з допінгом.

У зустрічах також взяли участь представники Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров'я, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, а також представники відповідних комітетів Верховної Ради України.

Керівник консультативної групи з юридичних питань Моніторингової групи Антидопінгової конвенції Ради Європи (Т-DО) Грехем Артур подякував українській стороні за організацію візиту, наголосивши на його важливості для виконання Антидопінгової конвенції та необхідності тісної співпраці задля вдосконалення національної антидопінгової програми. Він також зауважив, що Рада Європи намагається надавати підтримку державам-учасникам Конвенції задля її ефективного виконання.

У свою чергу перший заступник Міністра молоді та спорту, віце-президент НОК Ігор Гоцул поінформував делегацію Ради Європи про поточні кроки України щодо протидії допінгу, зокрема внесення відповідних змін до законодавства. Він підкреслив, що Україна орієнтована на отримання максимально повного результату у створенні сучасних нормативно-правових актів щодо боротьби з допінгом та протидії злочинним маніпуляціям у спорті.

«Ми націлені на результат. Тож, спираючись на досвід європейських друзів, Мінмолодьспорту, урядові і державні організації зацікавлені в отриманні нових прогресивних законів в галузі антидопінгового контролю в спорті», - підкреслив Ігор Гоцул.

14 липня відбулася зустріч делегації експертів з Міністром молоді та спорту Ігорем Ждановим. Члени делегації Ради Європи поінформували Міністра про проведену спільно з представниками української сторони продуктивну роботу.

Протягом низки зустрічей учасники обговорили спільні заходи щодо доопрацювання чинного законодавства та проектів нормативних актів: Закону України «Про антидопінговий контроль у спорті», проекту Закону України «Про внесення змін до статті 323 Кримінального кодексу», інших нормативних актів щодо посилення боротьби з вживанням заборонених речовин у спорті з метою приведення їх у відповідність до стандартів Всесвітнього антидопінгового агентства.

Сторони домовилися розробити спільний план дій щодо впровадження отриманих результатів. «Україна прагне створити прозору та ефективну систему боротьби з допінгом у спорті та докладатиме для цього усіх зусиль», – наголосив Ігор Жданов.

 

 

версія для друку