українська російська англійська
Держенергоефективності пояснило, як вигідно утеплити бюджетні установи за кошти приватних інвесторів на Дніпропетровщині
14.07.2017 | 17:41
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

Дніпропетровська область налаштована залучати ЕСКО-інвесторів до утеплення бюджетних установ. Вже відібрано ті об’єкти соціальної сфери, які потребують нагальної термомодернізації. Інформація про них розміщена в загальній базі потенційних обєктів енергосервісу на сайті Держенергоефективності. Також у планах місцевої влади – створити інтерактивну карту ЕСКО-об’єктів.

Про це йшлося на семінарі «ЕСКО та енергоменеджмент – ефективні інструменти термомодернізації бюджетних установ», проведеного Держенергоефективності спільно з Дніпропетровською ОДА за підтримки Фонду ім. Ф. Еберта в Україні  14 липня в Дніпрі.

«Суть енергосервісу полягає у тому, що інвестор вкладає власні кошти в термомодернізацію об’єкту. Його завдання – запровадити настільки енергоефективні заходи, щоб була найбільша економія енергоресурсів. Адже інвестор повертає свої інвестиції виключно за рахунок отриманої економії на комунальних послугах», - пояснив Голова Держенергоефективності С. Савчук та додав, що ті компанії, які працюють за 20-ма укладеними ЕСКО-договорами, задоволені роботою і вже шукають нові об’єкти енергосервісу в інших регіонах.

Інтерес до роботи в регіоні вже проявляють компанії: «КиївЕСКО», «Український енергетичний траст» та «ДТЕК-ЕСКО». Представники компаній запевнили в успішності діючих ЕСКО-контрактів.

«У виграші залишаються обидві сторони контракту. Інвестор отримує гарантоване повернення інвестицій, а місцева влада – економію енергоспоживання у тому чи іншому об’єкті. Заощаджені кошти можна спрямовувати на інші корисні проекти», - пояснив О. Корчміт, радник Голови Держенергоефективності.

У ході семінару також розглянуто переваги впровадження енергоменеджменту, завдяки чому без значних капіталовкладень можна досягти до 20% економії енергоресурсів. До речі, Дніпропетровська ОДА працюватиме над цим питанням, виконуючи підписаний  меморандум про співпрацю з Держенергоефективності.

Водночас з 2014 року енергомоніторинг реалізується у 161 медичному закладі області. Результат вражаючий: у 2016 році економія газу склала 115,16 тис. м. куб. або 1,2 млн грн. у порівнянні з 2015 роком. Також енергомоніторинг запроваджено у трьох містах регіону: Кривий Ріг, Кам’янське, Павлоград.

 

версія для друку